14 yıldır bitmeyen yol müteahhitleri zengin etti!

GİRESUN GÜCE’DE 14 YILDIR BİTMEYEN YOL HALKI CANINDAN BEZDİRDİ
Güce’yi sahile bağlayan karayolunun tamamlanmasıyla ilgili yetkililerin söz verdiklerini ancak bu konuda bir arpa boyu yol alınamadığını söyleyen CHP Güce İlçe Başkanı Murat İslam, “Atalarımızın kazma-kürek ile açtığı yolumuza teknolojinin bir katkısı olmamıştır. Yolun yapımıyla ilgili eski bakanımız söz vermesine rağmen bugüne kadar neden bitirtilemedi? 2002 yılından bu yana kaç müteahhide verildi bu yolun ihalesi. Müteahhitler bol bol ödenek alıp giderken, yola bir faydaları olmamıştır” dedi.

HEYELANLI ALANA DÖKÜLEN DEMİRLE BİR KAÇ FABRİKA YAPILABİLİRDİ
Karayolunun 3. kilometresinde bulunan heyelan bölgesine yüzlerce ton demir kazıklar çakıldığını anlatan İslam, “Heyelanlı alana dökülen demirle, neredeyse birkaç fabrika yapabilirdi! Yetimlerin hakkı bu yola dökülmüş, ancak sayısız ihalelerle tamamlanamayan yolumuz atıl durumda kalmıştır. Bu Güce halkına reva mıdır?” diye konuştu.

DEVLET DAHA FAZLA ZARARA UĞRATILMADAN TALEBİMİZ DİKKA ALINSIN
2002 yılından bu yana bitirilemeyen karayoluyla ilgili hangi müteahhitlere kaç para ödendiğinin açıklanmasını da isteyen İslam, “Devletimizin verdiği paralar kötüye kullanılarak, yolumuz kullanılamaz duruma getirilmiştir. Yetkililerden bir an önce Güce-Espiye arasında yapılacak bir tünel ile ilçemizin sahile bağlanmasını talep ediyoruz. Devletimiz daha fazla zarara uğratılmadan bu talebimizin dikkate alınmasını bekliyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.