8.4 C
İstanbul
Salı, Nisan 7, 2020
diplomat-travel

adlp

TÜRKİYE

YUSUF YAVUZ'DAN DOĞA

Selçuklu’dan bu yana ayakta olan meşe ağacı korumaya alındı

YUSUF YAVUZ / AÇIK GAZETE - Isparta’nın Aksu ilçesinde bulunan 716 yaşındaki saplı meşe ağacı, Anadolu Selçuklu devletinin dağıldığı dönemde toprakla buluştu. Anıt ağaç olarak tescil edilen ulu meşe ağacı, 7 asırdır yaşama tanıklık ediyor…

İNGİLTERE

İSMAİL BAYER'DEN PAZartESI YAZILARI

10. Uluslararası Şefika Kutluer Festivali

Ankara'da flüt sesleri. 10 yıldır süren bir etkinlik. 10. Uluslararası Şefika Kutluer Festivali başladı. Bu yıl, Tarsus'a kadar da uzanacak. Geçtiğimiz hafta başlayan bu etkinlik, soğuk Ankara günlerine, adeta bir bahar serinliğini getirdi diyebiliriz.

İSMAİL BAYER'DEN SALI YAZILARI

Akademisyenler, çalışma yaşamını değerlendiriyor

Gazeteler yazmıyor. Televizyon hiç göstermiyor. Gündem konuları, konuşuluyor ama yazılmıyor. Çalışma yaşamını inceliyerek, araştırarak, eğiterek, yazarak, paylaşarak katkı veren, genç, kıdemli bir dizi akademisyen bir araya gelip, çalışmaları sonucu, sorunları ve geleceği değerlendiriyor.

AÇIK DERGİ

Polis ve asker sayısında başı çeken Türkiye sağlıkta son sırada

Türkiye’de polis başına 211, jandarma başına 92, doktor başına ise 498 kişi düşüyor. OECD ülkeleri arasında sağlıkta son sırada yer alan Türkiye, askeri alanda ise başı çekiyor.

DÜNYA

KONUK YAZAR

KEŞKELERİM

FATMA YÜKSEL / LONDRA – Bu gece dilime bir kaç tane keşke dolandı. Oysaki öyle kontrollü yaşarım ki hayatımı pişman olmadan keşkeleri dilime dolandırmadan.

SÖYLEŞİ...

İran: En iyi formül, geçmiş anlaşmaya dönmek

İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sorena Sattari "Tekrar müzakereler, yıllarca sürebilir ve bence mümkün değildir. Onun için en iyi formül, bercana dönmek. Yani yapılan geçmiş anlaşmaya...

Fikret Başkaya: ” Ay sonunu getiremeyenler, dünyanın sonunu getirmekte olanlara karşı…”

Fikret Başkaya: " Ay sonunu getiremeyenler, dünyanın sonunu getirmekte olanlara karşı..."

Aydın Çubukçu: Devrim biçim arıyor, devrimciler buna kafa yormalı

Yazar Aydın Çubukçu, 2020'nin başlangıcında dünyada ve Türkiye'deki durumu Gazete Duvar için değerlendirdi. Halk kitlelerinin ciddi bir değişim istediğini, ama bu değişimin biçiminin ne olması gerektiğini bilmediği bir belirsizlik ve arayış olduğunu belirten Çubukçu, "Devrim kendisine biçim arıyor. Devrimcilerin kafa yorması gereken asıl problem budur" dedi.

İmamoğlu: Dünyanın en demokrat belediye başkanı olmak istiyorum

DW Türkçe'nin sorularını yanıtlayan İmamoğlu, Berlin'deki temaslarında İstanbul'a ilişkin hedeflerini anlattığını belirtti. İmamoğlu, Kaftancıoğlu'nun kampanya direktörünü eleştirmesine ilişkin açıklamalarda da bulundu.

Kılıçdaroğlu’ndan Saray’a tepki: Vatana ihanettir

Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığını programda Tank - Palet fabrikasının özelleştirilmesine tepki gösterdi.

ÖZEL DOSYALAR

Ada Windows

1,285BeğenenlerBeğen
521TakipçilerTakip Et

Serdar MÜTEFERRİKA'dan

HAVA DURUMU

İstanbul
parçalı bulutlu
8.4 ° C
9.4 °
7.2 °
66 %
9.3kmh
75 %
Sal
12 °
Çar
10 °
Per
12 °
Cum
15 °
Cts
11 °
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!