18.4 C
İstanbul
Perşembe, Ekim 29, 2020

adlp

TÜRKİYE

YUSUF YAVUZ'DAN DOĞA

Hastanelerde kullanılması gereken alkolle sahte içki yapıldı!

YUSUF YAVUZ / AÇIK GAZETE - Sahte içki üretimindeki korkunç artış Sayıştay’ın denetim raporuna da yansıdı. Sayıştay, sadece 2019’da tıbbi kullanım amacıyla üretilen 6 milyon litre alkolün yaklaşık 4,5 milyon litresinin sahte içki üretiminde kullanıldığını, 1,56 milyarlık vergi kaybı olduğunu belirledi…

İNGİLTERE

AÇIK DERGİ

Ağız gargarası virüse karşı işe yarıyor…

ABD’de yapılan bir araştırmada, ağız gargaralarının ve çeşitli burun banyolarının corona virüsleri yüzde 99,9 oranında etkisiz hale getirildiği öne sürüldü.

DÜNYA

KONUK YAZAR

HANGİMİZİN HAYATI KOLAY Kİ?

FATMA YÜKSEL / LONDRA - Herkes kendi yaşadığı acıyı en büyük acı sanıyor. Oysa ki Neslican Tay sizden bir şey rica etmişti hatırlayan var mı? “Kendinizi sevin, özellikle de benim için sol bacağınızı sevin” demişti.

SÖYLEŞİ...

Göçmen hikâyeleri bir kitapta toplandı

Birleşik Krallık’ta yaşayan Türkiyeli topluma ilişkin akademik çalışmalar yapan Doç. Dr. Tuncay Bilecen’in “Türkiye’den Birleşik Krallık’a Göçler” adını taşıyan kitabı yayımlandı. Tuncay Bilecen’le çalışmaları ve kitabı hakkında konuştuk.

DENİZ ALP “KARAKTERİNİN İŞİNİ SEÇMİŞ”

SEDAT YILDIRIM SARICI – On yaşında girdiği konservatuvarı sınıf atlayarak erken mezuniyetinden çalıştığı ve çalıştırdığı yüzlerce modern dans çalışmasıyla dünyada eşine rastlanamayacak dolulukta bir özgeçmişe sahip.

SERGEY MARGULİS: KELİMELERLE ANLATILMAZ BİR ENERJİ DOĞUYOR

Türkülerimizden ilahilerimize, Yunus Emre veya Nazım Oratoryosu’ndan çağdaş bestecilerimize yazılan senfonik eserler, artık yurdumuzda da uluslararası düzeyde yorumlanabiliyor.

MÜZİK… “AR SUNAN” AŞKIN ARSUNAN

SEDAT YILDIRIM SARICI - Arsunan, soyadının hakkıyla tanımlanmasıyla “ar sunan” nadir sanatçılarımızdan. 

“Kapitalizm ehlileştirilebilir bir sistem değildir”

Fikret Başkaya: “Kapitalizmden çıkış veya aynı anlama gelmek üzere eko-sosyalist bir geçiş süreci koşullarında bir küçülme programı sadece mümkün değil aynı zamanda gerekliliktir”

ÖZEL DOSYALAR

Ada Windows

1,623BeğenenlerBeğen
611TakipçilerTakip Et

Muhammet Çankıran BÜTÜN YAZILAR

Serdar MÜTEFERRİKA'dan

HAVA DURUMU

İstanbul
parçalı bulutlu
18.4 ° C
20 °
16 °
72 %
3.6kmh
75 %
Per
18 °
Cum
18 °
Cts
16 °
Paz
14 °
Pts
16 °
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!