AÇIK GAZETE – Ana Sayfa

Londra'dan Hayır çağrısı

Londra'da aralarında Prof. Dr. Mehmet Uğur ve yazar Aydın Çubukçu'nun da bulunduğu bir gurup akademisyen, yönetmen ve yazar ve gazeteci "Britanya’da oy kullanacak bütün vatandaşları, bir kez daha düşünmeye, sorgulamaya, ...

Aydın ve yazarlardan tutuklu seçilmişler için bildiri: Kabul etmiyoruz!

İsmail Beşikçi, Tarık Ziya Ekinci, Nesrin Nas, Hasan Cemal'in de aralarında bulunduğu çok sayıda aydın, akademisyen ve yazar, "Kabul Etmiyoruz ve Talep Ediyoruz" başlıklı bir bildiri yayınladı.

Meral Akşener

'2010'da yapılsaydı onlar bakan olurdu'

Meral Akşener İstanbul'da yaptığı konuşmada, rejimi değiştiren başkanlık referandumunun 2010 yılında yapılması halinde bakanlıklara gelecek isimleri açıkladı.

Almanya’dan flaş ‘Türkiye’ hamlesi

Alman federal savcılık (GBA) makamı sözcüsü, “Casusluk şüphesiyle adı açıklanmayan bir kurum hakkında soruşturma başlattık” dedi.

AKP ve basın

FT: 'Referandum yaklaşırken medyaya baskılar artıyor'

Financial Times (FT) gazetesinin Türkiye'de basın üzerindeki baskılarla ilgili haberinde bahsettiği kişi, Kanal D sabah haberlerinin eski sunucusu İrfan Değirmenci.

ABD'den vatandaşlarına seyahat uyarısı

ABD Dışişleri Bakanlığı vatandaşlarına Türkiye için seyahat uyarısında bulundu.

corinne hotel

TÜRKİYE

YUSUF YAVUZ'DAN DOĞA

Şirket yöneticisi okul müdürüne inceleme

YUSUF YAVUZ / AÇIK GAZETE - Eğitim-Sen'den Alanya’daki okul müdürünün aynı zamanda şirket müdürü de olmasıyla ilgili skandal hakkında açıklama…

İNGİLTERE

İSMAİL BAYER'DEN PAZartESI YAZILARI

İsmail Bayer

İş yaşamı, özel yaşam. Bu nasıl görüşme?

İSMAİL BAYER - Bir tiyatro oyunu. Çarpıcı. İnsanı düşündürüyor. Koltuğunuzda rahat hissedemiyorsunuz kendinizi. Bu kadar da olur mu diye, isyan edesiniz bile geliyor. Soluk soluğa izliyorsunuz. Şimdi ne olacak. İnsanın özel yaşamı, bir iş görüşmesinde bu denli sorgulanabilir mi?

İSMAİL BAYER'DEN SALI YAZILARI

İş Hukuku’nda  gençler

İSMAİL BAYER - Çalışma yaşamına yön veren yasal düzenlemeler ve uygulamada çıkan sorunlar. Bu düzenlemelere ilişkin, değerlendirme, eleştiri, öneri ve yeni açılımlar getirmek. Bu alanda, yani iş hukukuna ilişkin, yeni genç akademisyenlerin görüşleri ve değerlendirmeleri nasıl oluyor.

OHAL'DEEE! HAYAT TV - Artı Eksi 7 Londra...

AÇIK DERGİ

Çoban köpekleri kanseri tespit ediyor

Yapılan son araştırmalarda, Alman çoban köpeklerinin koklayarak meme kanserini yüzde 100 oranla doğru tespit edebildiği görüldü.

KONUK YAZAR

Hayır’ın içini sağcılaştırmak

AKIN OLGUN - Yarını örgütlemeyen bir “HAYIR” anlayışı, hepimizi “Evet” diyenlerin dişlerinin arasına bırakır. Savunmasız ve korumasız bırakılmış bir “Hayır”, dönüp dolaşıp “Evet” diyenlerin rahatlıkla boğazladığı bir ortamda bulur kendini...
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type
643BeğenenlerBeğen
85TakipçiTakip Et

SERDAR MUTEFERIKA'DAN

Muhafazakârlığın şaşırtıcı dünyasına bir yolculuk

SERDAR MÜTEFERRİKA SERHATLI - Türkiye'de AKP iktidarıyla birlikte yeni bir tür muhafazakârlık rüzgârı esmeye başladı. Daha önceleri üzerinde durulmayan ve neredeyse hafifsenen Türk muhafazakârlığının türlü veçheleri son zamanlarda ele alınıyor, hemen her yönüyle mercek altına yatırılıyor.

FOTO GALERI

DÜNYA

SÖYLEŞİ...

Dr. Cengiz Başkaya

Mahşerin yeni atlıları; Dünya Bankası, Dünya Ticaret Örgütü, İMF her yerde iş başında

Dr. Cengiz Başkaya "Bir zamanlar insana verilen değerin simgesi sayılan Avrupa’nın refah devletleri de yavaş yavaş Amerikan modelini benimsiyorlar"dedi... Ahmet Külsoy, Dr. Cengiz Başkaya ile sağlık sektörünün dünyada ve Türkiye’de dönüşümü konusunda söyleşti.

Haluk Şahin: Çok ciddi endişelerim var

SAVASH PORGHAM - Emeritus Prof. Dr. Haluk Şahin, "Ben hep iyimser bir insan olarak yaşadım, ne var ki, hayatımın bu döneminde insan türüyle ilgili, fıtrat meselesiyle bağlantılı, çok ciddi endişelerim var" dedi.

Faik Bulut’la Ortadoğu’nun hali…

Ortadoğu uzmanı gazeteci yazar Faik Bulut, "Suriye'de 'vekalet savaşları' yani başka örgütleri destekleyerek birbirleriyle dolaylı çatışan devletler, son zamanlarda dolaysız bir şekilde karşı karşıya gelir oldular" diyerek bölgede daha kaygı verici bir dönemin başlayabileceğini söyledi...

BASIN BÜLTENİ

Türkiye’de sendikacılara verilen hapis cezalara protesto

Uluslararası Taşımacılık İşçileri Federasyonu (ITF) Türk hükümetinin sendikacılığı yasaklama hamleleri sonucu hapis cezaları alan 14 sendikacının koşulsuz olarak serbest bırakılmasını talep etti.

HAVA DURUMU

Istanbul
Açık
11 ° C
12 °
10 °
46%
5.1kmh
0%
Per
10 °
Cum
10 °
Cts
9 °
Paz
10 °
Pts
10 °

ÖZEL DOSYALAR