3.1 C
London
Pazar, Kasım 19, 2017

Tulip Holidays

OAKFIELD SOLICITORS

TÜRKİYE

Fabuk Magazine

One nest

YUSUF YAVUZ'DAN DOĞA

Onlar taşlarını altına çevirdi, biz demir kazıklar döşedik!

YUSUF YAVUZ / AÇIK GAZETE - Bartın'da turizme kazandırmak için yoluna demir kazıklar çakılan volkanik kayalıkların benzerine sahip olan üç ayrı ülke jeolojik mirasını bakın nasıl koruyor ve tanıtıyor...

İNGİLTERE

İSMAİL BAYER'DEN PAZartESI YAZILARI

İsmail Bayer

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ile iki akşam Atatürk’ü anmak

İSMAİL BAYER - İstanbul'un iki yakası. Caddebostan'dan Küçükçekmece'ye. Şef Cihat Aşkın ile İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde, Atatürk'ün sevdiği şarkı ve türkülerle, onunla birlikte, anarak, yaşayarak, o güzel insan ile adeta tarihsel bir yolculuk yapıyoruz.

İSMAİL BAYER'DEN SALI YAZILARI

İsmail Bayer

Cumhuriyet Dönemi, emek tarihine bakışlar…

İSMAİL BAYER - Bu üçüncü toplantı. "Emek Tarihi Konfransları III". Bu kez ele alınan konu ise, "Emek ve Cumhuriyet: Türkiye İşçi Sınıfı Tarihine Eleştirel Bakışlar. 1923 - 1980". Geçtiğimiz hafta, 28 ve 29 Ekim'de iki gün devam etti. Düzenleyenler, Tarih Vakfı, TÜSTAV ve DİSK.

AÇIK DERGİ

Reza Zarrab davasının kilit isimleri

İran ve Türkiye vatandaşı iş adamı Reza Zarrab, 27 Kasım'da tutuklu bulunduğu ABD'de hakim karşısına çıkacak. BBC, 11 gün sonra başlayacak olan davanın kilit isimlerini derledi.

DÜNYA

KONUK YAZAR

Mobil uygulamanız kışa hazır mı?

Hakan TOPUZOĞLU - Dijital dönüşümün sürekli gelişmesi ve boyut değiştirmesinin sonucu olarak, bilindiği üzere mobil uygulamaların önemi de ciddi oranda artmıştır.

SÖYLEŞİ...

Cockburn: IŞİD büyük ölçüde yenildi

Independent'in Ortadoğu Muhabiri Patrick Cockburn “IŞİD Suriye ve Irak’ta çok büyük ölçüde yenildi. Üç yıl önce ilan ettikleri hilafet artık yok. Bu nedenle isimlerini canlı tutabilecek bu tür saldırıları teşvik ediyorlar” dedi.  Cockburn ile BirGün'ün Washington Muhabiri Ömür Şahin Keyif söyleşti.  

HOLİSTİK  MUTFAKLA akıl beden ruhu AŞKLA BESLEMEK

ARİA A. - Yemeği aşka dönüştüren “Holistik Şef” Tuba Gürcan ile; Akıl, beden ruh dengelenmesinde yemek yemenin önemini konuştuk.

Murat Yetkin: Bizim coğrafyanın entrikası, komplosu bol

Hürriyet Daily News Yayın Yönetmeni Murat Yetkin üçüncü kitabı "Meraklısı İçin Entrikalar Kitabı"nı anlattı.
848DestekleyenlerBeğen
121TakipçilerTakip et

SERDAR MUTEFERIKA'DAN

Bir Padişah: İki Roman Kahramanı

SERDAR MÜTEFERRİKA SERHATLI - Roman, edebiyatın yaramaz, haşarı çocuğudur; uçarıdır, ele avuca sığmaz. Roman sınır tanımıyor elbette; sayfalarında Perec'in Yaşam Kullanma Kılavuzu'nda olduğu gibi türlü grafikler, hatta bulmacalar ve cebir denklemleri de yer alabilir, Altar Kaplan'ın Papadapulos Apartmanı'nda her bölüm sonunda okuduğumuz apartman yönetim kurulu defter sayfaları da...

BASIN BÜLTENİ

Macaristan’da Türkiye mevsimi estirmek isteriz

Macaristan'da Oroszlány Belediye Başkanı Lazók Zoltán, "Türklerinin 150 Yıl yaşadığı Macaristan Orszlány'a Türkiye'den de bir kardeş şehrimiz olsun ve Türkiye mevsimi estirmek isteriz" dedi.

ÖZEL DOSYALAR

HAVA DURUMU

iSTANBUL
açık
15 ° C
16 °
14 °
72%
2.6kmh
0%
Paz
14 °
Pts
10 °
Sal
9 °
Çar
12 °
Per
13 °