AÇIK GAZETE – Ana Sayfa

AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker

'Trump Balkanlar'da savaş çıkaracak'

ABD Başkanı Donald Trump'ın AB karşıtı tavrına Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker'den tepki... Juncker, Trump'ın AB karşıtı söyleminin Balkanlar'da yeni bir savaş çıkarabileceğini söyledi.

Facebook

Facebook'ta yeni dönem başlıyor

Facebook, yorumların altında fotoğrafların ardından şimdi de GIF atma özelliği getiriyor.

Belarus

Belarus'ta 'sosyal parazit vergisi' protestolarında yüzlerce gözaltı

Belarus'ta hükümetin yılda altı aydan az çalışanlardan yıllık 230 dolar vergi alma kararını protesto için yapılan gösterilerde yüzlerce kişi gözaltına alındı.

Demokratik Kongo Cumhuriyeti

Kongo'da vahşet

Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde milislerin, Kesai eyaletinde pusuya düşürdükleri 40 polis memurunun başını kestikleri açıklandı.

Ömer Çelik

İngiltere'ye FETÖ tepkisi

İngiltere Parlamentosu Dış İlişkiler Komisyonu, Türkiye ile olan ilişkileri değerlendiren bir rapor yayımladı. Raporda darbe girişimiyle ilgili bölümler dikkat çekti. İngiltere'nin FETÖ konusunda Türkiye'nin verdiği bilgilere güvendiği, ancak örgüt hakkında ...

Bulgaristan sandık başında

Bulgaristan sandık başında

Bulgaristanlılar, yolsuzluk, sosyal adaletsizlik, ırkçı söylemler ve yabancı düşmanlığının yanı sıra Türkiye'den gelmek isteyen çifte vatandaşların engellenmesi tartışmalarının gölgesinde genel seçim için oy kullanıyor.

corinne hotel

TÜRKİYE

YUSUF YAVUZ'DAN DOĞA

15 yılda suyun rengi karardı!

YUSUF YAVUZ / AÇIK GAZETE - 22 Mart Dünya Su günü nedeniyle Türkiye’nin son yıllarda yitirdiği su kaynakları bir kez daha gündemde. Ülkenin suları ve ormanın emanet edildiği Orman ve Su İşleri Bakanlığı, popülist bir yaklaşımla 2023’e kadar 1071 baraj ve gölet yapmayı amaçlıyor.

İNGİLTERE

İSMAİL BAYER'DEN PAZartESI YAZILARI

İsmail Bayer

İş yaşamı, özel yaşam. Bu nasıl görüşme?

İSMAİL BAYER - Bir tiyatro oyunu. Çarpıcı. İnsanı düşündürüyor. Koltuğunuzda rahat hissedemiyorsunuz kendinizi. Bu kadar da olur mu diye, isyan edesiniz bile geliyor. Soluk soluğa izliyorsunuz. Şimdi ne olacak. İnsanın özel yaşamı, bir iş görüşmesinde bu denli sorgulanabilir mi?

İSMAİL BAYER'DEN SALI YAZILARI

İş Hukuku’nda  gençler

İSMAİL BAYER - Çalışma yaşamına yön veren yasal düzenlemeler ve uygulamada çıkan sorunlar. Bu düzenlemelere ilişkin, değerlendirme, eleştiri, öneri ve yeni açılımlar getirmek. Bu alanda, yani iş hukukuna ilişkin, yeni genç akademisyenlerin görüşleri ve değerlendirmeleri nasıl oluyor.

OHAL'DEEE! HAYAT TV - Artı Eksi 7 Londra...

AÇIK DERGİ

Türkiye sezaryende dünya birincisi

Sağlık Bakanlığı ve OECD verilerine göre dünyada en fazla sezaryenle doğum yapılan ülke Türkiye. 2016'da doğan 1 milyon 248 bin 41 bebekten 676 bin 152'si sezaryen ile dünyaya geldi.

KONUK YAZAR

Hayır’ın içini sağcılaştırmak

AKIN OLGUN - Yarını örgütlemeyen bir “HAYIR” anlayışı, hepimizi “Evet” diyenlerin dişlerinin arasına bırakır. Savunmasız ve korumasız bırakılmış bir “Hayır”, dönüp dolaşıp “Evet” diyenlerin rahatlıkla boğazladığı bir ortamda bulur kendini...
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type
643BeğenenlerBeğen
86TakipçiTakip Et

SERDAR MUTEFERIKA'DAN

Muhafazakârlığın şaşırtıcı dünyasına bir yolculuk

SERDAR MÜTEFERRİKA SERHATLI - Türkiye'de AKP iktidarıyla birlikte yeni bir tür muhafazakârlık rüzgârı esmeye başladı. Daha önceleri üzerinde durulmayan ve neredeyse hafifsenen Türk muhafazakârlığının türlü veçheleri son zamanlarda ele alınıyor, hemen her yönüyle mercek altına yatırılıyor.

FOTO GALERI

DÜNYA

SÖYLEŞİ...

Dr. Cengiz Başkaya

Mahşerin yeni atlıları; Dünya Bankası, Dünya Ticaret Örgütü, İMF her yerde iş başında

Dr. Cengiz Başkaya "Bir zamanlar insana verilen değerin simgesi sayılan Avrupa’nın refah devletleri de yavaş yavaş Amerikan modelini benimsiyorlar"dedi... Ahmet Külsoy, Dr. Cengiz Başkaya ile sağlık sektörünün dünyada ve Türkiye’de dönüşümü konusunda söyleşti.

Haluk Şahin: Çok ciddi endişelerim var

SAVASH PORGHAM - Emeritus Prof. Dr. Haluk Şahin, "Ben hep iyimser bir insan olarak yaşadım, ne var ki, hayatımın bu döneminde insan türüyle ilgili, fıtrat meselesiyle bağlantılı, çok ciddi endişelerim var" dedi.

Faik Bulut’la Ortadoğu’nun hali…

Ortadoğu uzmanı gazeteci yazar Faik Bulut, "Suriye'de 'vekalet savaşları' yani başka örgütleri destekleyerek birbirleriyle dolaylı çatışan devletler, son zamanlarda dolaysız bir şekilde karşı karşıya gelir oldular" diyerek bölgede daha kaygı verici bir dönemin başlayabileceğini söyledi...

BASIN BÜLTENİ

Türkiye’de sendikacılara verilen hapis cezalara protesto

Uluslararası Taşımacılık İşçileri Federasyonu (ITF) Türk hükümetinin sendikacılığı yasaklama hamleleri sonucu hapis cezaları alan 14 sendikacının koşulsuz olarak serbest bırakılmasını talep etti.

HAVA DURUMU

Istanbul
Kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
6.5 ° C
7 °
6 °
81%
6.2kmh
75%
Sal
9 °
Çar
10 °
Per
13 °
Cum
10 °
Cts
11 °

ÖZEL DOSYALAR