7.5 C
London
Pazartesi, Ocak 22, 2018

Tulip Holidays

diplomat

OAKFIELD SOLICITORS

TÜRKİYE

YUSUF YAVUZ'DAN DOĞA

Kanal İstanbul Marmara’yı öldürecek!

YUSUF YAVUZ / AÇIK GAZETE - İstanbul dayanılmaz şekilde çürük yumurta kokusuna maruz kalacak, Marmara ölü bir denize dönecek...

İNGİLTERE

İSMAİL BAYER'DEN PAZartESI YAZILARI

İsmail Bayer

Eskişehir, Ankara, Eskişehir. Duo Blanc & Noir

İSMAİL BAYER - Sahnede iki piyano. Dört el, piyanoların tuşlarında. Parmaklar gezinmiyor, dansediyor adeta. İki genç bayan, siyah beyaz tuşlarda dolaşarak, tınılarla bir yolculuk yaptırıyorlar bize. Onları, ilk kez geçtiğmiz yıl, Eskişehir'de izledim. Sonra, yolculuklarına Ankara'da tanık oldum ve yeniden Eskişehir.

İSMAİL BAYER'DEN SALI YAZILARI

İsmail Bayer

Bitmeyecek sorun gibi, kamu taşeron işçilerinin konumu

İSMAİL BAYER - Kamu işyerleri ve buralarda çalışan taşeron işçilerinin durumu ne olacak. Yanıtlar çok da, sonuç yok. Sorunlar çözülüyor derken, daha da artıyor. Bulmaca olmakdan çıktı, bilmece haline dönüşüyor. Yılın sonunda, iki gün önce yeniden bir düzenleme daha yapıldı.

AÇIK DERGİ

BBC’den Analiz: Zeytin Dalı’nın vadetmediği barış

Gazeteci-Yazar Fehim Taştekin'nin BBC Türkçe'de yayınlanan analizinde bölgedeki son gelişmeleri ve Türkiye'nin Afrin hamlesi sonrasında olası gelişmeleri ele aldı. Taştekin "Bu operasyon onlarca yıl telafi edilemeyecek düşmanlıklar yaratabilir" yorumunda bulundu.

DÜNYA

KONUK YAZAR

Yardımcı Doçentlik Üniversitelerin Sorunu mu?

Prof. Dr. İBRAHİM ORTAŞ* - Sorun Yardımcı Doçentliğin Doktoralı Öğretim Üyeliğine Dönüştürülmesi Değil, Üniversitenin Kendi İşleyişini Kendisi Belirleyebilmesi, Bilimsel Özgürlük, Üretkenlik ve Kalite Sorunu

SÖYLEŞİ...

Tükenen kapitalizm ve sol

Fikret Başkaya, "O zaman, kapitalizmden çıkma perspektifine sahip bir muhalefet hareketi inşa etmek gerekiyor. Bu iş böyle yürümez...  Oysa, radikal bir muhalefetin koşulları çoktan oluşmuş durumda... Zira, devrim bizi çağırıyor..." dedi.

Meltem Arıkan’la “Tek Bildikleri Aşktı” Üzerine

SAVASH PORGHAM / AÇIK GAZETE - Yazar Meltem Arıkan, raflarda yerini alan yeni romanı “Tek Bildikleri Aşktı”ya dair farklı detayları Savash Porghma’a değerlendirdi. 

Fikret Başkaya: Paradigma iflas etti diyoruz, ölüm saatini soruyorlar

Fikret Başkaya: Çöküş kaçınılmaz! Eğer çöküş kaçınılmaz ise karşımızda sadece iki seçenek var demektir; Bir çöküşün altında kalmak iki radikal bir devrimle çöküşü lehe döndürmek. Ve bu ikisi arasında bir üçüncü yol, bir üçüncü seçenek yok!
852DestekleyenlerBeğen
137TakipçilerTakip et

SERDAR MUTEFERIKA'DAN

¨Erkekler Mezar Hırsızıdır¨

SERDAR MÜTEFERRİKA SERHATLI -Tarih ve biyografik çalışmalarda ardı arkası kesilmeyen iki önemli başlık ve yazar var: Birisi yazar Stefan Zweig ise, diğeri lanetli olduğu düşünülen İskoç Kraliçesi Mary Stuart’tır.

Aşk Şiir Yazdırır

BASIN BÜLTENİ

Macar Başkan: Bu Yıl Mutlulukla Türkiye’ye Gideceğiz

Szabadbattyán Belediye Başkanı Polyák István Vilmos Macaristan'ın Başkenti Budapeşte'de Türk Macar İşadamları Derneği ( TÜMİŞAD ) Başkanı Osman Şahbaz ile yemekli toplantıda görüştü.

ÖZEL DOSYALAR

HAVA DURUMU

iSTANBUL
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
7.1 ° C
8 °
6 °
87%
12.3kmh
75%
Sal
6 °
Çar
6 °
Per
5 °
Cum
5 °
Cts
7 °