“AB Türkiye politikasında gerçekçi zemine gidiyor”

Türkiye ile AB ilişkilerini değerlendiren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “AB, Türkiye politikasında gerçekçi zemine doğru gidiyor ancak biz artık sonuç istiyoruz” dedi.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ankara’da Çek Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Lubomir Zaoralek ile görüşmesi sonrası basın toplantısı düzenledi.

Basın toplantısında Türkiye ile AB ilişkileri de gündeme geldi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “AP’de PKK destek bulmamalı” açıklamasında bulundu.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, “AB, Türkiye politikasında gerçekçi zemine doğru gidiyor ancak biz artık sonuç istiyoruz. Biz AB ile her zaman anlamlı diyaloğa hazırız. AB bizim de içinde bulunduğumuz bir kıta. Sorunların çözümü için ortak çaba harcanmalı” dedi.

AB dışişleri bakanlarının bugün Brüksel’de Türkiye gündemiyle toplanmasıyla ilgili görüşlerini de dile getiren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu sözlerini şöyle sürdürdü.

“AB’nin Türkiye’ye her zaman adil davranmasını istiyoruz. Bizim tarafımızda yer almasını istemiyoruz, doğrunun yanında yer alsınlar ve adaletli olsunlar. Türkiye’yi eşit bir ortak gibi görmeliler. Eksiklikler varsa bunu müzakere ederiz. AB Türkiye gibi ülkelere ders verme yerine karşı karşıya kaldığımız sorunlara nasıl çözüm getireceği anlayışı içinde olmalı.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 − 2 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.