ABD bu iki şüpheliyi arıyor

Adının açıklanmasını istemeyen ABD’li bir yetkili, saldırganların bomba yapmak için 6 litrelik düdüklü tencere kullandıklarını açıkladı.

ABD’nin Boston kentinde 3 kişinin ölümüne ve 170’den fazla kişinin yaralanmasına neden olan saldırıyla ilgili soruşturma yürüten Federal Soruşturma Bürosu (FBI), iki şüpheliye ait kamera kayıtlarını basınla paylaştı.

FBI’ın basınla paylaştığı görüntülerde biri siyah, diğeri beyaz şapka takan ve sırt çantaları olan şüpheliler, saldırının meydana geldiği bitiş çizgisine yakın bir noktada görülüyor.

Soruşturmayı yürüten FBI yetkilisi Richard DeLauriers, iki şüpheliye ait görüntünün Pazartesi, patlamadan hemen önce alındığını söyledi. DeLauriers, zanlıların kimliklerini ise hala tespit edemediklerini belirtti.

Şüphelilerin kimliğini tespit etmek için çalışmalarını sürdüren FBI, ABD halkından yardım isterken, uyarıda bulunmayı da ihmal etti.

“Zanlılar tehlikeli olabilir” uyarısı yapan ABD’li yetkililer, şüphelilerin silahlı olabileceğini ve müdahalenin polise bırakılması gerektiğini belirtti.

Boston’da Yurtseverler Günü kutlamaları çerçevesinde, 23 bin kişinin katılımıyla düzenlenen maratonun bitiş çizgisi yakınlarında 10 saniye arayla patlayan iki bomba, biri 8 yaşında 3 kişinin ölümüne, 170’den fazla kişinin yaralanmasına neden olmuştu.

ABD’DE YENİ SALDIRI

ABD, Boston maratonunu kana bulayan saldırganları ararken, ülkenin en önemli üniversitelerinden birinde yeni bir saldırı yaşandı. Massachusetts Institute of Technology’nin kampüsünde bir polis saldırı sonucu öldürüldü.

ABD’nin sayılı üniversiteleri arasında yer alan Massachusetts Institute of Technology’nin kampüsünde bir polis memuru saldırı sonucu yaşamını yitirdi.

Boston kentine yakın mesafedeki üniversitede meydana gelen saldırı sonrası ABD polisi alarma geçti. Olay yerini kordon altına alan polis, zanlıyı yakalamaya çalışıyor. Ancak saldırganın bir aracı gasp ederek kaçtığı belirtiliyor.

Boston’daki saldırıyla ilgili şüphelilerin görüntülerini yayınlayan FBI yetkilileri, polis memurun öldüren zanlının peşine düştü. Saldırının, Boston’daki patlamayla bağlantılı olup olmadığı henüz bilinmiyor.

Amerikan CNN televizyonunun haberine göre, polis halktan ve öğrencilerden olay bölgesinden uzak durmalarını talep etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

twenty + 5 =