Adalet Yürüyüşü’nü de FETÖ’ye bağladı

Başbakan Binali Yıldırım, Erzincan’da konuştu. Yıldırım, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun 10 gündür devam eden adalet yürüyüşünü eleştirdi, “FETÖ’nün ayakta alkışladığı bir yürüyüşü yapmak adalet değil, olsa olsa gaflettir” dedi.
Başbakan Yıldırım, 5 ölümlü kazayı görünce konvoyu durdurdu

Başbakan Binali Yıldırım, Erzincan’ın Refahiye ilçesine bağlı Kayı köyünde düzenlenen iftar programına katıldı. Başbakan Yıldırım, burada vatandaşlara hitap etti.

Başbakan Yıldırım, bayramların varsa kavgaların, kırgınlıkların sona ermesi için önemli bir fırsat olduğunu belirterek, bayramın ülkeye, Türk milletine ve Müslüman alemine barış, huzur ve bereket getirmesini diledi.

Bayramların birer başlangıç olduğunu, Türkiye’de 2002 yılında bir başlangıç yapıldığını, milletin bayram havasını teneffüs etmek milletin adamına destek verdiğini kaydeden Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Geçen 15 yıl boyunca biz de ülkemize, milletimize hizmet etmenin onurunu şerefini yaşıyoruz. Milletimizin istediği istikamette alın ve akıl teri dökerek bugünlere geldik. Türkiye’nin dört bir yanının, milletin hak ettiği, millete yakışacak eserlerle, dünyanın en büyük projeleriyle donattık. Yeter mi? Elbette yetmez. Daha yapacak çok işimiz var. Sizlerin desteğiyle bunları da ileriki yıllarda yapacağız ve geleceğimiz gençlere çok daha güzel bir ülke bırakacağız.”

Başbakan Yıldırım, 15 Temmuz’un yıl dönümüne yaklaştıklarını belirterek, darbe girişimine karşı koyarken şehit düşenlere Allah’tan rahmet, gazilere hayırlı ve uzun ömür diledi.

Birileri terörle, ayak oyunlarıyla kaos çığırtkanlıkları vakit geçirirken, meşgul olurken, milletin gücüyle emin adımlarla geleceğe yürüdüklerini anlatan Yıldırım, konuşmasına şöyle devam etti:

“Biz yollara millet için çıkıyoruz, yollarda yürüyoruz ama milletin hizmetini görmek için yürüyoruz. Bizim adımlarımız, hak yolda hak bir dava içindir. O dava da bizzat millete hizmet davasıdır. O dava şehitlere, onların hatıralarına sahip çıkma davasıdır. 15 Temmuz katili eli kanlı FETÖ’nün ayakta alkışladığı bir yürüyüşü yapmak adalet değil, olsa olsa gaflettir. Bu millet karar verdikten sonra onu hiçbir güç durduramaz. Bunu 15 Temmuz’da gördük. Onun için milletimize, sizlere güveniyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.