Adana’da patlama: 2 ölü

Adana valiliği önünde patlama meydana geldi. Olayda 2 kişi hayatını kaybetti, 21 kişi de yaralandı.

Adana’nın merkez Seyhan İlçesi’ndeki Döşeme Mahallesi Mehmet Nuri Sabuncu Bulvarı’nda bulunan Adana Valiliği’nin önündeki açık otoparktaki patlama saat 08.05’te meydana geldi.

Valilik otoparkında gerçekleşen patlama kentin büyük bölümünden duyuldu.

BOMBALI ARAÇ

Patlamaya bombalı bir araçtan kaynaklandığı iddia ediliyor. Valilik binası başta olmak üzere çevredeki çok sayıda binanın camları kırıldı.

ADANA VALİSİ: 2 ÖLÜ 16 YARALI

Patlamayla birlikte otoparktaki araçlar yanmaya başlarken o sırada araçlarını park eden ve oradan geçenler yaralandı.

Adana Valisi Mahmut Demirtaş olayın ardından yaptığı ilk açıklamada patlamada 2 kişinin öldüğünü, 16 kişinin yaralandığını söyledi. Ambulanslarla kentteki çeşitli hastanelere kaldırılan yaralılardan bazılarının durumunun ağır olduğu belirtildi.

ADANA BELEDİYE BAŞKANI: 21 YARALIMIZ VAR

Adana Belediye Başkanı, patlamada 21 kişinin yaralandığını açıkladı.

“33 PLAKALI ARAÇLA YAPILDI”

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, “Valilik makam girişine yakın bir yerde, 33 plakalı bir araçla bir kadın tarafından olayın gerçekleştirildiği tahmin ediliyor” dedi.

Habertürk TV, otopark görevlisinin gözaltına alındığını bildirdi.

YANGIN ÇIKTI

Patlamanın arkasından yangın çıktı. 5-6 arabanın yandığı bildirildi.

“VALİ BEY’İN GİRİŞ MAKAMINA YAKIN”

Adana AKP İl Başkanı Fikret Yeni, Habertürk’e yaptığı açıklamada, “Vali Bey’in giriş makamına yakın yerde. Çok şiddetli bir patlama sesi, Adana’nın geniş bir kesiminde duyuldu. 2 şehidimiz var, biri olay yerinde, diğeri hastanede şehit oldu” dedi.

VALİLİKTE GÖREVLİ BAHÇIVAN ÖLDÜ

Patlamada yaşamını yitirenlerden birinin Seyhan İlçe Gıda Tarım Hayvancılık Müdürlüğü’nde görev yapan Gökhan Aygül olduğu açıklandı. Evli 2 çocuk babası olan Aygül’ün, valilikte bahçıvan olarak 28 Kasım’a kadar geçici görevlendirildiği kaydedildi. Patlamada ölen ikinci kişinin erkek olduğu ancak üzerinden kimlik çıkmadığı belirtildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 × 3 =