Ahmet Maranki’den Londra konferansı

BU BİR İLANDIR

Bir çok kurum ve kuruluş tarafından “Türkiye’nin Lokman Hekimi” ilan edilen, stratejik araştırmalar uzmanı Maranki, Londra’da iki konferans verecek.

Bu sene özellikle yurt dışı konferanslarına ağırlık veren Maranki, Hollanda, Almanya, Belçika, İsviçre ve Fransa başta olmak üzere bir çok Avrupa ülkesinden sonra Londra’da da Türkçe konuşan toplumla biraraya gelecek.

“Sağlıklı Düşün Sağlıklı Beslen ve Sağlıklı Yaşa” konulu iki ayrı konferans verecek olan Maranki, Londra ve çevresinde yaşayan tüm takipçilerini konferanslarına bekliyor.

1.KONFERANS

Tarih: 11 Mayıs 2013
Yer: Thistle Hotel Marble Arch 54 Bryanston Street LONDON W1H 7EH
Saat: 14.00-18.00
İletişim: 07979 947209

2. KONFERANS

Tarih: 12 Mayıs 2013
Yer: Resource For London 356 HOLLOWAY ROAD LONDON N7 6PA
Saat: 14.00-18.00
İletişim: 07979 947 209

AHMET MARANKİ?

Ahmet Maranki 1956 yılında İnebolu’da doğdu. Liseyi İstanbul’da bitiren yazar ilk önce Tütün Eksperleri Yüksek Okulu’nu bitirip 1976 yılında stajını tamamlayarak devlet görevine başladı. Sırasıyla 1981 yılında İstanbul Üniversitesi T. Endüstri Mühendisliği’ni, 1986 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyal Siyaset Bölümünde ‘master’ını, 1990 yılında aynı bölümün Sosyal Siyaset Çalışma Ekonomisi Endüstri İlişkileri alanında doktorasını tamamladı. 1991 yılında ABD’de mesleki alanda mahalli idareler, sosyal güvenlik sistemleri ve tarım alanında doktora üstü bilimsel çalışma ve araştırmalarda bulundu.

1993 yılında SSCB’nin yıkılmasıyla Azerbaycan devletinin talebi üzerine, T.C. adına görev yaptığı ilgili birimin başuzmanı olarak araştırmalar yapmak ve üniversitelerde ders vermek üzere görevlendirildi. T.C. adına Azerbaycan Birleşmiş Milletler Teşkilatı (BMT) U.N.D.P, UNV birimlerinin kalkınma programları çerçevesinde devlet ve özel üniversitelerinin planlı ekonomiden pazar ekonomisine geçişleriyle ilgili “Principles Marketing”, International Economic Organization”, “International Marketing”, “Islam Economy Relation” ders programlarının hazırlanıp uygulanmasında “University Lecturer” unvanıyla “Specialist” olarak diplomatik statüde görev yapan yazar, Azerbaycan Millî Meclisi’nde danışmanlık yapmış olup, bu çalışmalarını “Türkiye Azerbaycan Haricî İktisâdî Alakaları” , “Agent Mukaveleleri” adlı kitaplarıyla yayınlamıştır.

Yazar eserlerinde de görüleceği gibi T.C.’deki devlet görevi sırasında meslekî çalışmaları yanında, 1987’de Ortadoğu’daki İran-Irak Savaşı sırasında Musul-Kerkük bölgesinde Türkmenlerle ve Suudi Arabistan’da İslam konferansıyla ilgili, 1990 yılında Balkanlarda ve Bulgaristan’daki Türklere uygulanan asimilasyon ve tehcirle ilgili, 1991 yılında ABD’de Müslüman-Kızılderililerle ilgili, 1993’ten günümüze kadar da Kafkaslardaki Türkler ve bilhassa Azerbaycan’la ilgili çeşitli kuruluşlarla işbirliği içinde görev yapmıştır. Bu çalışmalarını ulusal ve uluslararası yazılı ve görsel medyada 55 adet tebliğ, 10 adet ders ve sosyal muhtevalı kitap ve “strateji” adıyla yayınlanan makaleleriyle kamuyla paylaşmıştır.

Pek çok bilimsel araştırmanın öncülüğünü yapan ve Rusya-Avusturya-Azerbaycan -Türkiye’nin bilim adamlarından oluşarak 1990 yılında kurulan “Bilim ve Buluş Adamları Derneği’nin genel sekreterliğini de yürüten yazar, halen Türkiye’nin AB’ye girme sürecinde AB stratejilerinin hazırlanmasıyla ilgili olarak Hollanda Amsterdam’da “Türkiye Hollanda Vakfı”nı ve bu kitabın konuların bilimsel olarak araştırmalarının yapıldığı “The Institute for Cross Cultural Health” adlı enstitünün başkanlığını yürütmektedir.

BMT Asya-Pasifik ve Avrupa Başkanı Setsuka Yamazaki tarafından başka projelerde uzman olarak çalışmak üzere davet edilen yazar, Türkiye’de kalarak bu necip millete hizmeti ön planda tutmuştur. Ahmet Maranki yaptığı bu ve burada kaydedilmeyen çalışmalarıyla 1998 yılında Azerbaycan’da “Yılın En Başarılı Yabancı Bilim Adamı” seçilmiştir.

BMT’nin Unesco ve Avrupa Birliği nezdinde kurularak faaliyet gösteren IPA-International Personel Academy’de görev yapan yazar; yaptığı bu ilmî çalışmalar, hazırlanan ders programları ve bunların uygulanması, yayınlanan kitaplar ile ilmi şura kararıyla “Univesity Lecturer” göreviyle “Economy” alanında profesör unvanı alarak ‘Ateste’ edilen tek T.C. vatandaşıdır.

Eserleri

– Kozmik Bilim Işığında Yaşam Enerjisi – Ahmet & Elmas Maranki, Mozaik Yayınları, 2005

– Profilaktik Masajla Mucizevi Tedaviler – Ahmet & Elmas Maranki, Mozaik Yayınları, 2007

– Shiatsu Noktalarla Mucizevi Tedaviler – Ahmet & Elmas Maranki, Mozaik Yayınları, 2007

– Kozmik Bilim Işığında Şifalı Bitkiler – Ahmet & Elmas Maranki, Mozaik Yayınları, 2008

– Kozmik Bilim Işığında Şifalı Yemekler – Ahmet & Elmas Maranki, Mozaik Yayınları, 2009

-Kozmik Bilim Işığında Şifalı Taşlar – Ahmet & Elmas Maranki, Mozaik Yayınları, 2010

-Kozmik Detoks Sağlıklı Diyet – Ahmet & Elmas Maranki, Hayat Yayınları, 2012

-Şifalı Kürler – Ahmet & Elmas Maranki, Hayat Yayınları, 2012

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

two × one =