Anonymous polise saldırdı

TORONTO – Bilgisayar korsanları grubu Anonymous’un saldırılarından bu kez Kanada’nın Ontario Eyaleti Polis Şefleri Derneği nasibini aldı.

Kanada hükümetince çıkarılmaya çalışılan C-30 sayılı kanuna destek veren polis şeflerine kızan grup, derneğin www.oacp.ca isimli internet sitesini kullanılamaz hale getirdi.

Anonymous’un saldırısından sonra siteye girmek isteyenler, “under maintanence (bakımda)” ifadesi ile karşılaşıyor.

Kanada federal hükümetinin, siber suçlar ve özellikle de çocuk pornografisini gerekçe göstererek çıkarmaya çalıştığı yeni internet gözetim kanunu tasarısına başta Ontario Polis Şefleri Derneği üyeleri olmak üzere ülke genelindeki polis şeflerinin büyük bölümü destek veriyor.

Kanun tasarısını özgürlüklerin kısıtlanması olarak algılayan Anonymous’un, Ontario Polis Şefleri Derneği’nden çaldığı bazı bilgileri, Twitter üzerinden de paylaştığı ileri sürülüyor.

Ontario Polis Şefleri Derneği Sözcüsü Joe Couto, akşam saatlerinde yaptığı açıklamada, siteyi korsanların elinden geri aldıklarını açıkladı.

Sözcü, polis şeflerinin, kanunların tanıdığı yetki sınırları içinde halkın güvenliği ve huzuruna katkı sağlayacak olan her gelişmeye destek olmaya devam edeceklerini ifade etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.