Antalya’da köylülere HES kurşunu!

HES firmasının özel güvenlik görevlileri ile firma çalışanlarının köylülerin üzerine ateş etmesi sonucu biri kadın üç köylü yaralandı. Köylülerin Manavgat’a götürülerek hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

HES FİRMASININ GÜVENLİK GÖREVLİLERİ KÖYLÜLERE ATEŞ AÇTI

Dün gece iş makinelerinin HES’in inşa edileceği Ahmetler Kanyonu’na girmesi üzerine günlerdir gergin olan köylüler tepki gösterdi. Yöredeki pek çok köyün ortak kullanımında olan Ahmetler Kanyonu’nun sularını HES firmasına vermek istemeyen Ahmetler köylüleri, şantiye kurmak için çalışmalara başlayan iş makinalarını engellemek istedi. Ancak HES firmasının özel güvenlik görevlileri ile diğer çalışanları bugün öğle saatlerinde köylülerin üzerine ateş etti. Köylülerin de taşlarla karşılık verdiği olayda güvenlik görevlilerinin köylüere biber gazı sıktığı da öne sürüldü.

KÖYLÜNÜN ÜZERİNE İŞ MAKİNASI SÜRDÜLER

Olayla ilgili sorularımızı yanıtlayan Ahmetler köylülerinin sözcüsü Mustafa Koç, HES firması çalışanlarının Köydeğirmeni mevkiinde köylülere silah çektiğini ve köylülerin üzerine iş makinası sürdüğünü belirterek Akseki ve Manavgat’tan gelen jandarmanın olaya müdahale ettiğini kaydetti.

‘BİZİ KANDIRDILAR, İŞ MAKİNALARI GECE ÇALIŞMAYA BAŞLADI’

Köylülerin şirket çalışanlarından şikayetçi olduklarını dile getiren Koç, iş makinalarının iki gün önce kanyona getirildiğini ancak köylülerin engel olmak istediğini belirterek, “olay çıkmaması için jandarma karakol komutanı köylülere köye dönmelerini iş makinelerinin de çekileceğini söyledi. Ancak bizi kandırdılar. İş makinaları gece çalışmaya başladılar” dedi.

‘KÖYLÜLER GÜVENLİKLERİNİN SAĞLANMASINI İSTİYOR’

HES firmasının çalıştırdığı özel güvenlik görevlilerinin bazılarının kayıtdışı ve kimliksiz olduğunu iddia eden Koç, “güvenlik görevlisi diye getirilen insanlarla konuştuk. Bizim kendileriyle bir sorunumuzun olmadığını, onlara kardeşçe yaklaştığımızı söyledik. Ancak onlar bize ‘biz kimsenin kardeşi değiliz’ diye karşılık verdiler. Bu insanların arasında hasta ruhlu olduğu izlenimi uyandıran kişiler var. Köylüler güvenliklerinin sağlanmasını istiyor” diye konuştu.

Ahmetler Kanyonu köylülerin eylemlerine sahne oldu

Ahmetler Kanyonu’na giren iş makinaları köylülerin tepkisine neden oldu

HES firmasına ait iş makinaları kanyona girince köylülerle firma çalışanları arasında kavga çıktı

Olayda yaralanan köylüleri hastanede Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen de ziyaret etti

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.