Antalya’yı hortum vurdu: 315 binada hasar

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Antalya’da açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum, “Toplamda 315 binada hasar tespit ettik, 2 kişi hayatını kaybetti. Buse kızımızı arama çalışmalarımız devam ediyor” dedi. Bakan Soylu ise, “Hasarın tamamı tespit edilecek” şeklinde konuştu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, hortumun hasara neden olduğu Antalya’nın Kemer ilçesinde incelemeler yaptı.

Bakan Kurum özetle şunları söyledi;

“Tespit çalışmalarımızda Kemer ilçemizde 10 adet ağır hasarlı 127 adet az hasarlı bina tespit ettik. Kumluca’da 2 adet yıkık, 78 adet az hasarlı binamız var. Finike’de 3 adet hasarlı binamız mevcut. Muratpaşa’da 3 adet ağır, 81 adet az hasarlı binamız var. Toplamda 315 binada hasar tespit ettik. Tüm Antalyalılara geçmiş olsun” dedi.

BAKAN SOYLU: İKİ VATANDAŞIMIZ HAYATINI KAYBETTİ, BİR KIZIMIZ KAYIP

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise,

“Yaklaşık 4 ilçemiz etkilendi. Havadan helikopterle görme şansımız oldu. Tarım ve hayvanclık hasarları var. Hem işyeri hem de bina hasarları var. Alınabilecek tedbirler, bizlerin atması gereken adımların değerlendirmesini yapıyoruz. İki vatandaşımız hayatını kaybetti, bir kızımız kayıp. Birazdan Sayın Cumhurbaşkanımız gelecek, tüm bu hasarların tamamı tespit edilecek” şeklinde konuştu.

ANTALYA İÇİN KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Öte yandan Antalya’nın doğusunda yine kuvvetli gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, Antalya’da beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanağın, Serik, Manavgat, İbradı, Akseki, Gündoğmuş, Alanya ve Gazipaşa ilçelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Yağışların akşam saatlerine kadar etkili olması öngörülürken ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve hortum riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.