Askıda aydın projesi…

Bizim aydınlar loş. Ön plana çıkma sendromu, demode ve dolgu ideolojiler pazarlamaları ve masturbasyon kaygılarından dolayı sadece, dibi tutmuş, bitmeye bakan üfürüklü mum hesabı kendi diplerini aydınlatıyorlar… Dipleri de matah olsa!
Egolarının flu gölgesi bir gıdım süzme aydınlığı da karartıyor, gri renkli vıcık vıcık ahkam kesiciler türüyor, cıvık iklimlerde… Ekranlarda bini bir para…  Ormanda belgeselleri çekilse, Tarzan’ın sarmaşıklarıyla asılırlar sahiplerinin kuyruklarına, salakça ve asalakça…
Sadece aydınlar mı? Pöh! Bizim sosyalist geçinenler de hızlı akan güncelin yavan menüsünde sadece sos oluyorlar, ya da S.O.S. verdiriyorlar temsil ettikleri ideolojiye.
Şekilci komünist müsveddelerinden beterler. Mağruru oynayıp geviş getiriyorlar rotası zırt pırt değişen Dünya’nın alakart opsiyonlarıyla. Arkadan saç bağlayıp, NLP usülü bakış-duruş çalışmış, gevrek ve ağır konuşup, kötü şiirler okuyarak ve günü okuyamayarak,  okuduğunu katkısız satan, özgün sentez fikirler geliştiremeyen, çağı kapıldıkları çarkta ıskalamış, GDO’lu popülizm bağımlısı kılçıkların pazarda 3’ü, 1 para… Topluma verdikleri değer ise 3’ün 1’i.. Kendilerine kondurdukları değer ise kafalarına kuş kondurmasıyla eşdeğer.
Direnç de yok bunlarda.
Yel  üfürüyor tutunamıyorlar. Payanda yok, iskele yok, mendirek yok, şamandra yok, ne yapsınlar?
Bunlarla bırakın yola çıkmayı, kendilerini pazarladıkları pazaryerlerine bile gidilmez, tezgahlarına bile göz atılmaz…
Ben bizim aydınların, mütedeyyin aklıselimlerden bile geride kaldıklarına inanıyorum ne yazık ki. Ondandır bu halleri ülkenin, ondandır loşluğa bunca yüklenmem…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.