Aygün’den ilk açıklama

Ovacık ilçesindeki Aşağı Torunoba Karakolu’ndan Hüseyin Aygün ile birlikte Tunceli’ye doğru yola çıkan CHP heyeti, Tunceli’ye ulaştı.

Tunceli’ye ulaşmasının ardından telefonla CNN Türk’te Enver Aysever’in sunduğu Aykırı Sorular programının yayınına katılan Hüseyin Aygün şunları söyledi:

İşte Aygün’ün o açıklamaları:

“Başından beri kaygılı değildim. Propaganda amaçlı bir eylem olduğunu biliyordum. Onların deyimiyle bir misafirlikti. Siyasi propagandaya yönük bir eylemdi. Üstü kapalı olarak bağımsız siyaset yaparsam mutlu olacaklarını söylediler.

Dersim milletvekili olarak benden de çatışma ortamına son vermek için daha çok çaba sarf etmemi istediler.

“CHP’DEN AYRILIRSAM MUTLU OLACAKLARINI SÖYLEDİLER”

Doğrudan olmasa da CHP’den ayrılırsam mutlu olacaklarını söylediler. Ben de silahların gölgesi altında bir yorum yapamayacağımı, bu kararı sadece özgür irademle alacağımı söyledim.

Akan kanın durması ve Kürt sorunun çözümü için bu eylemi yaptılar. Kamuoyunun dikkatini buraya çekmek istediler. Herhangi bir kötü muamele görmedim.

Dersim dağlarında derelerinde buz gibi sular akan, etrafı ağaçlarla kaplı bir yerde tuttular 2 gün boyunca.

Ben CHP milletvekiliyim ve bu onuru sırtımda taşıyorum. Ama barışı savunmak Türkiye’nin her yerinde bazı çevreler tarafından PKK yandaşlığı ile eş tutuluyor. Bu tutumu doğru bulmadığımı belirtmek istiyorum.

Can güvenliğime dönük bir kasıt yoktu. Sadece Türk toplumuna bir mesaj göndermek amacıyla yapılan bir eylemdi.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here