Başbakan görmesin diye parti binasının önünü kapattılar

POLİS VİNÇLE PARTİ BİNASININ ÖNÜNÜ KAPADI

Bunun üzerine İşçi Partililer de binanın üzerine çıkarak “Cumhuriyeti Yıkanları Yıkacağız” yazılı pankart açtılar. Ancak polis vinçlerle dev pankartı hareket ettirerek İşçi Partililerin pankartının ve parti binasının önünü kapatarak Başbakan’ın görmesini engellemeye çalıştı.

‘AMAÇ PROTESTOLARI ENGELLEMEK’

İşçi Partisi Kepez İlçe Örgütünden yapılan açıklamada, parti binasının önünün dev pankartla kapatılmasının, binadan yapılacak protestoların engelleme çabası olduğu ileri sürüldü.

‘AKP YIKILIYOR, KORKULARININ SEBEBİ BU’

Parti binasını tamamen görünmez hale getiren 30 metrelik pankartın Başbakan Erdoğan’ın İşçi Partisinden korkusunu ifade etiği öne sürülen açıklamada, “Pankartı parti binası ölçüleri hesap edilerek Kepez Belediyesi ile Emniyet Müdürlüğünün birlikte hazırladıkları anlaşılıyor. Tayyip Erdoğan’ın güzergâhtan geçmesinin ardından İşçi Partililerin parti binalarından ayrılmaları polis tarafından saat 13.00’e kadar engellenerek gözetim altında tutuldular. AKP yıkılıyor ve korkularının esas sebebi de budur. AKP yıkılacak Milli bir iktidar kurulacak” görüşüne yer verildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.