Bahçeli: Öcalan İmralı’da mı?

Bahçeli: Öcalan İmralı’da mı?

0
PAYLAŞ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Isparta-Ankara yolunda bir grup gazeteciyle sohbet etti.

Bu konuşmada bulunan gazetecilerin, gazetelerinde kaleme aldıkları haberlerin ortak noktası, Bahçeli’nin Başbakan Erdoğan’a yönelttiği bir soru oldu.

CHP’nin başlattığı teröre çözüm çalışmasıyla başlayan tartışmalar değinen ve İmralı’dan ses çıkmadığını dile getiren Bahçeli, “Abdullah Öcalan İmralı’da mı acaba?” diye sordu.

Kendileriyle de görüşme talebinde bulunan CHP’ye yönelik, “Her gün teklif getirebilirler, her gün de reddedilebilirler” diyen Bahçeli şunları söyledi:

“Bugün sözde Kürt sorunu üzerinde iktidar ve muhalefet belli bir eksende buluşmuş ise ve bu eksende birtakım kurumsal denemelere girilmek isteniyor ise o zaman nedir bunlar? Toplu mutabakat komisyonu, bir de akil adamlar grubu. Bu düşüncelere sahip olan Abdullah Öcalan, İmralı’da daha evvel her konuda fikirler sürerken şimdi niye sessiz kalıyor? Acaba, bu konularda olup bitenden mi habersiz, yoksa İmralı’da mı değil? Bu kadar sessizlikten bu soru aklıma geliyor. Onu da Recep Tayyip Erdoğan’a soruyorum. Orada mı?

Bu kadar derin konuları bilenin cevap vermesi lazım. Bunları karıştırmıyorum. Dört günden beri gazeteler, televizyonlar yazıyor. Bunlar üzerinde duruyorum. Avukatlarından ses yok, herhangi bir şekilde Başbakanın görevlendirdiği insanlardan kamuoyuna akseden bir konu yok. AİHM çerçevesinde birtakım temaslarla oluşan yok, eden yok. Bir sessizlik hakim. Yayın organlarında da bir şey yok. O zaman merak ediyorsunuz, acaba kimse yok mu?..”

BİR CEVAP BIRAK

nineteen + eight =