Bağımsız adaymış

Bağımsız adaymış

0
PAYLAŞ

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik yazılarımız yayınlandıkça, bir adayın amigolarının saldırısına maruz kalıyoruz. Kendilerine yanıt verme gereği duymuyorum. Bu halkın sorunu, ekmeği, işi, ülkesidir. Birilerinin kompleksleri ve iftiralarıyla uğraşacak zamanımız yoktur. Bu Kervan Yürüyecektir.

Cumhurbaşkanı Talat’ın aday olduğu tanıtım toplantısını izledim. Cumhurbaşkanı Talat’ın konuşmasında hayretler içinde kaldığım noktalar oldu. İnsanların yüzüne bakarak bunların söylenmiş olması karşısında irkildim. Olacak şey değil !

Cumhurbaşkanı adayı Talat, Cumhurbaşkanlığı süresince siyasi açıdan bağımsız kaldığı, bundan sonra daha da bağımsız olarak yoluna devam edeceği mesajını verdi. İç politikaya müdahale edeceği sinyalleri vermeyi de unutmadı.

Gelin, Cumhurbaşkanı Talat’ın görev süresi boyunca tarafsız ve bağımsız kalıp kalmadığını incelemeye çalışalım.

Cumhurbaşkanı Talat, bir siyasi partinin lideri olarak Cumhurbaşkanlığı’na seçildi. Bu çok doğaldır ve olması gereken de budur. Ancak, seçildikten sonra partisiyle ilişkilerini koparabildi mi? Eski partisinin üye ve savunucularından oluşan bir ekip kurmadı mı?

Kendisini müzakerelerde temsil etmesi için seçtiği kişi, eski partisinin milletvekilidir. Cumhurbaşkanı, kendisini temsil edecek kişiyi eski partisinin milletvekilleri arasından seçer mi? Bunu yaparsa, tarafsız kaldım diyebilir mi?

Sayın Talat’ın Cumhrubaşkanlığı danışmanı olarak yanına aldığı isimlerden birisi, şimdi eski partisinin Genel Sekreteri. Bu ne biçim tarafsızlık !

Cumhurbaşkanı Talat’ın yakın çalışma ekibinin, müsteşarının, özel kalem müdürünün siyasi görüşleri, neden hep eski partisiyle çakışmaktadır. Neden farklı sol partilerden, sağ partilerden bir isim Cumhurbaşkanı Talat’ın yanına yaklaşamıyor da bugün yeniden aday olunca farklı siyasi kimliklerdeki üç beş ismi sahneden halka tanıtma gereği duyuyor?

Cumhurbaşkanı adayı Talat’ın danışman olarak yanında tuttuğu kişilerin nedense hemen hepsi eski partisinin destekçileri. Cumhurbaşkanı adayı Talat’ın danışmanlarının bazıları eski partisini destekleyen yayın organlarında köşe yazıyorlar. İnsanların gözünün içine baka baka tarafsızlık ve bağımsızlık söylemi ne oluyor peki!

Cumhurbaşkanı Talat, yanındaki, danışmanı olduğu, kendisine danıştığı, akıl sorduğu, görev verdiği ekipten İKİ ya da ÜÇ kişinin kendi partisi dışında farklı bir siyasi kimlikte olduğunu söyleyebilir mi? Bence söyleyemez. Sizce ?

Sayın Talat’ın Cumhurbaşkanlığı döneminde eski partisinde milletvekili olan, Genel Sekreterlik koltuğuna oturan, eski partisini destekleyen ve eski partisine mensup kişilerle çalışanlardan oluşan bir Cumhrubaşkanlığı ekibi kurulmuştur. Bütün bunlara rağmen, halkın gözünün içine baka baka partizanlığa son vereceğinizi açıklayacaksınız. Bana inandırıcı gelmedi, siz inandınız mı?

BİR CEVAP BIRAK

7 + 9 =