Başbakan Acil Servisleri hamama çevirdi!

 

Başbakan Binali Yıldırım’ın AKP’nin Meclisteki grup toplantısında dile getirdiği “Hastaneler o kadar şirin hale geldi ki, artık acil servise kız bakmaya gidiyorlar” sözlerine CHP’nin doktor kökenli Milletvekili Ceyhun İrgil’den sert tepki geldi.

İrgil, “Başbakan hamam ile acil servisi karıştıracak kadar düşük profilli demek ki! Bizim kültürümüzde kız bakmaya hamama gidilir. Hamam mı burası? İnsanlar acil serviste canının derdinde, sen kız derdindesin! Bu art niyettir, bu tacizin meşrulaştırmasıdır” sözleriyle Başbakan’ın ifadelerine tepki gösterdi.

‘HAMAM İLE ACİL SERVİSİ KARIŞTIRACAK KADAR DÜŞÜK PROFİLLİ’

CHP Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil, Başbakan Binali Yıldırım’ın grup toplantısında vatandaşların acil servislere kız bakmaya gittiklerine ilişkin açıklamasının, Cumhuriyet tarihinde bir başbakan tarafından verilen sağlıkla ilgili en talihsiz demeçlerden biri olarak değerlendirdi. İrgil, “Sağlık verilerini değerlendiremeyen bir başbakan karşımızdaki. Düşük profilli deniyordu, gördük ki Başbakan hamam ile acil servisi karıştıracak kadar düşük profilli demek!” dedi.

‘İNSANLAR CANININ DERDİNDE, SEN KIZ DERDİNDESİN’

Başbakan’ın söylediği şey şu; resmen, bizim insanlarımız işi gücü bırakmış kız bakmak için acil servise gidiyor” diyen İrgil, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bizim kültürümüzde kız bakmaya hamama gidilir. Hamam mı burası? İnsanlar acil serviste canının derdinde, sen kız derdindesin! Bu art niyettir, bu tacizin meşrulaştırılmasıdır. Başbakan diyor ki aslında, acil kız bulma servisi burası. Üstelik yorumu da yanlış; acillere başvurular bu yüzden artmış. Gelişmiş dedikleri, yoksulluk yok dedikleri bu ülkenin insanları aslında poliklinik farkını vermemek için geceleri acil servislere gidiyorlar. Türkiye, dünyada nüfusundan daha fazla acil servise başvurulan tek ülke!” ifadelerini kullandı.

BAŞBAKAN YILDIRIM ACİL SERVİSLER İÇİN NE SÖYLEMİŞTİ?

Başbakan Binali Yıldırım, grup toplantısında şunları dile getirmişti:

Vatandaşlar acil servise ne için gidiyorlarmış biliyor musunuz? Kız bakmaya gidiyorlarmış. Artık hastaneler o kadar şirin hale geldi ki, vatandaşlar oğullarını, kızlarını evlendirmek için acil servislere gidiyorlar, oralara yuvalar kurmak için ziyaretler yapıyorlar. Acil servisler artık sadece sağlık hizmeti vermiyor, yuva kurmak için de hizmet veriyor. İşte geldiğimiz nokta bu!”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

19 − twelve =