Baykal’ın kritik saatleri…

Sabah saatlerinde beyin tomografisi çekilen Deniz Baykal’ın son durumuna ilişkin açıklama bekleniyor. Erdoğan’ın talimatıyla Ankara’ya getirilen ünlü beyin cerrahı Prof. Uğur Türe de Baykal’a yapılan tetkiklere katıldı.

Eski CHP Genel Başkanı ve CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesi’ndeki tedavisi sürüyor.

Sabah saatlerinde yeniden beyin tomografisi çekilen Baykal’ın sonuçları doktorları tarafından değerlendirildi.

İlerleyen saatlerde Baykal’ın sağlık durumuna ilişkin bir açıklama yapılması bekleniyor.

Deniz Baykal’ın sağlık durumunu yakından takip eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün gece Polonya dönüşü bir talimat verdi.

Buna göre, dünyaca ünlü beyin cerrahı Prof. Dr. Uğur Türe gece geç saatlerde Cumhurbaşkanlığı’na ait bir uçakla İstanbul’dan Ankara’ya getirildi. Türe’nin de diğer görevli doktorlarla birlikte tetkik yaptığı öğrenildi.

SAĞLIK BAKANI DEMİRCAN’DAN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’dan da bir açıklama geldi. Baykal’ın sağlık durumunu yakından takip ettiklerini belirten Demircan, “Türkiye genelindeki bu işe ehil arkadaşlarımız her yerde var. Sayın Baykal’ın tedavisini takip etme noktasında Cumhurbaşkanımızın da talepleriyle Ankara dışından da hekim arkadaşlar bu tedaviye katılıyorlar” ifadesini kullandı.

Baykal’ın beyninde emboli damar tıkanması sonrasında damardaki pıhtının alındığını ve stent yerleştirildiğini vurgulayarak, bu tedavilerin ardından kanama durumuna bağlı olarak da beyin içindeki basıncı düşürme ameliyatı gerçekleştirildiğini bildiren Demircan, şunları kaydetti:

“Hekim arkadaşlardan bize gelen bilgiler uyutulma döneminde, yani uyutulma, beynin istirahate sevk edilmesidir. Bu belli bir süre, 72 saat olur, üç gün olur… Bu şekilde, süre sonunda, inşallah Sayın Baykal bu tedaviden istifade etmiş olarak tedavisini tamamlamış olur. Sayın Baykal’ın rahatsızlığı sürekli takibimizde. Cumhurbaşkanımız gerekli talimatı verdi. Türkiye’deki bütün yetkin hekimler Sayın Baykal’ın sağlık durumuyla ilgileniyorlar. Onların içerisinde Cumhurbaşkanımızın görevlendirilmesini istediği Prof. Dr. Uğur Türe de burada hizmet veriyor.”

Pazartesi sabahı rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Baykal’ın beyne giden ana damarında tıkanıklık tespit edilmişti. Boyundan anjio yapılan Baykal, görülen ödem ve kanama üzerine yeniden ameliyata alınmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here