Bir şey patladı…

Olay patlayan şey değil, dövülen gazeteciler oldu, çünkü o beldedeki esnaf gelen gazetecileri dövdü, hastanelik yaptı. Her olayda olduğu gibi ellerindeki fotoğraf makineleri de kırıldı.


Bir ülkenin başbakanı olayları abartmayın, kol kırılsa da içinde kalsın dışarıya duyurma dedi ya, esnafta bir olmuş gazetecilerin kollarını, makinelerini kırmaya kalktı.


Sonuçta gazeteciler şikâyetçi olacak, bu olaydan yeteri kadar delil bulunmadığı için ya da zaman aşımı gibi nedenlerle ya dava düşecek, ya da olayın içeriği yönünde hafifletici sebepler bulunacak az ceza ile bir iki kişi ceza alacak.


Turizm bu sene dipleri vuruyor, bu diplerde seyreden durumda esnafta kan ağlıyor, zaten iki adam gelmiş bari onları kaçırmayalım, olayı abartmayalım derken, biraz da kendileri abartmış oldu ve dünya basının eline düştüler.


Turizmdeki tüm kötü gitmelerin sebebi olarak gazeteciler görülüyor ki, onlara saldırılıyor.


Ülkede baş gösteren kuş gribi saklanmalıydı.


Ülkede baş gösteren kene vakaları göz ardı edilmeliydi.


Ülkede baş gösteren toplumsal olaylar yansıtılmamalı, yeter ki esnafımız para kazansın. Yeter ki esnaf kan ağlamasın, ağlarsa ağlatır!


Bir ülkenin başbabakanı ise, gazetecileri azarlar, “abartıyorsunuz, haberlere hiza verin” diye!


Arkasından da bir turistlik yerde bir şey patlar, o şeyin ne olduğunu kamuoyuna duyurmakla yükümlü olan gazeteciler, yöre esnafından dayak yiyerek olay olurlar!


Peki, patlayan ne?


Sizce bomba mı, kaç kişi öldü?


—————————-
www.cemoezkan.de
http://cemoezkan.sitemynet.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

five × 4 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.