Bir sanatçı doğdu

Sağar’ın ailesi, albüme katkıda bulunan muzisyenler ile arkadaşlarından oluşan kalabalık bir katılımın yer aldığı etkinlikte Sağar, albümünden parçalar sundu.
Sanatçının yakın dostlarından Bergüzar Erdoğan etkinlikte albüm ve Canan Sağar’ı anlatan takdim konuşması yaptı. Albümdeki eserler ve katkıda bulunanlarla ilgili bilgi veren Erdoğan, Sağar’a müzik yolculuğunda başarı dileklerini iletti.

Albümde yer alan iki eserin bestecisi Engin Sagun da etkinliğe katılarak, Canan Sağar ile tanışması ve albümde yeralan eserleriyle ilgili kısa bir konuşma yaptı.

Canan Sağar da ‘hoşgeldiniz’ konuşmasında albümünün uzun bir çalışmanın ürünü olduğunu belirterek, albümde eserleri yeralan müzisyen ve bestecilere ayrı ayrı teşekkür etti.

PARÇALARDAKİ KONULAR SOSYAL İÇERİKLİ

Albüme adını veren ve çocuklara cinsel tacize tepkisini dile getiren “13” adlı şarkıyı seslendiren Sağar, şarkının ardından “Çocuklar bu acıları yaşamasınlar bizler de yazmayalım” dileğinde bulundu.

Sağar etkinlikte bulunan annesine de sevgilerini iletirken, albümde yeralan ve annesine hitabeden “Bana güzel birşey söyle anne” dizelerinin yeraldığı şarkıyı seslendirdi. Şarkı sonrası annesine sevgisini ise “İyi ki varsın” sözleriyle ifade etti.

Canan Sağar albüm tanıtım etkinliğinin, babasının doğum gününe de rast geldiğini belirtti ve hazırlanan pastayı keserek, anne ve babasına ikram etti.

Etkinliğe, Türkü Art Cafe Restaurant’ın işletmecisi Soner Çeki de söylediği türkülerle renk katarken, Canan Sağar davetlilere albümünü imzaladı.

Canan Sağar, Meyrem Kannur’un yaptığı dev yaş pastayı keserek gecedeki katılımcılara dağıttı

SAĞAR’IN 13 ALBÜMÜ VE ESERLER

Canan Sağar’ın ilk solo albümüne adını veren ‘13’ şarkısında çocuklara yönelik cinsel tacize dikkat çekiyor. Çocukların yaşadığını basit bir ifadeyle anlatırken, ‘hayat gül bana’ sözleriyle umutlarının eksilmemesini anlatıyor.

Toplam 11 şarkıdan oluşan albümde 9 şarkının müzikleri sanatçının kendisine ait.

Albümde toplam 11 şarkı var, 9 şarkının müzikleri Sağar’a ait; bunlardan 5 şarkının müziklerine yönetmenim Murat Çorak eşlik etti. Albümde 6 şarkının sözleri Sağar’ın olup, diğer sözler Sedat Sarıcı, Berna Eroğlu, Murat Çorak, Atullah Korkmaz, Engin Sagun ve Mustafa Seydim’e ait.

Anadolu Müzik Yapım’dan çıkan ‘13’ Türkiye’de dijital platformda yeralıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here