‘Bir suçlama daha’

Gazete, Watfordlu Al Bangura’nın da Emre hakkında ırkçı suçlamada bulunduğunu yazdı.


Gazete, İngiltere Futbol Federasyonu’nun, Everton Kulübü futbolcusu Joseph Yobo’ya ırkçı sözler sarfettiği gerekçesiyle Emre’ye yönelik açtığı soruşturmaya, dün akşam saatleri itibariyle bir ikincisini eklediğini öne sürdü.


Gazete, Watfordlu Al Bangura’nın Emre Belezoğlu ile ilgili suçlamalar içeren bir dosyayı dün akşam saatlerinde Futbol Federasyonu’na teslim ettiğini ve böylece Emre ile ilgili ikinci resmi soruşturmanın da başladığını duyurdu.


Gazete bu ikinci soruşturmanın Emre’nin İngiltere’deki futbol kariyeri üzerinde ciddi olumsuz etkiler yaratabileceğini de öne sürerken, “Bu soruşturma sadece Emre’yi değil, Newcastle Unıted Kulübü menejeri Glenn Roader’ı da etkileyebilir. Zira kendisi Emre ile ilgili suçlamalar ortaya çıktıktan sonra futbolcusunu savunmak için acele etti ve hatta herhangi bir futbolcusunun ırkçı olduğunun kanıtlanması halinde görevinden istifa edebileceğini bile söyledi” diye yazdı.


The Times, Bolton Wanderers’ın forvetlerinden El Hadji Diouf’un da Emre’nin ırkçı saldırısına hedef olduğuna dair suçlamalar bulunduğunu, ancak İngiltere Futbol Federasyonu’nun temas kurduğu bu futbolcunun Emre ile ilgili yazılı bir ifade vermeyi reddettiğini kaydetti.


Gazete, Emre’nin hakkındaki suçlamalarla ilgili savunma yapmak üzere Futbol Federasyonu’na davet edileceğini, ancak Everton kulübü’nün iki oyuncusu Lescott ve Howard’ın da tanık olarak gelebilmelerine olanak sağlamak için uygun bir tarih arandığını hatırlattı.


Emre’nin suçlu bulunması halinde alacağı cezanın, sözkonusu futbolcunun yaz aylarında satılması halinde etkisini yitireceğini de kaydeden Times gazetesi, Emre’nin bir Türk olarak ırkçı bir hakarette bulunmasının imkansızlığını vurgulayan savunmasına da dikkat çekti.


Bu arada Times ve The Guardian gazeteleri Emre’nin UEFA Kupası maçı çerçevesinde Newcastle Unıted ile AZ Alkmaar takımları arasında gelecek Perşembe günü oynanacak maçta sahaya çıkmasının beklendiğini yazdı.


İLGİLİ KÖŞE: Faruk Eskioğlu / Emre’ye bir garip sahipleniş
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.