Bodrum'a gelecek uçağa korsan ihbarı

Rotterdam polis sözcüsü Joost Wezemer, polisin acil telefon hattına yapılan bir ihbar nedeniyle, 110'dan fazla yolcunun bulunduğu Transavia uçağının 5 saattir pistte bekletildiğini söyledi. 


Wezemer, polisin hala ihbarın gerçek mi sahte mi olduğunu araştırdığını belirtti. 


YOLCULAR TÜRKİYE'YE GÖNDERİLECEK 


Hollanda'nın Rotterdam Havaalanından öğleden sonra Bodrum'a hareket etmek üzere uçuşa hazırlanan Transavia şirketine ait uçakla ilgili yapılan ihbarın ardından boşaltılan uçağın yolcuları, başka bir uçakla Türkiye?ye gönderilecek. 


Transavia şirketinin sözcüsü, güvenlik gerekçesiyle boşaltılmak zorunda kalan uçak yolcularının halen havaalanında tutulduğunu ve en kısa sürede sağlanacak başka bir uçakla Türkiye?ye gönderileceğini bildirdi. 


Verilen bilgiye göre, Transavia şirketine ait Boeing 737 tipi uçak Rotterdam Havaalanı?ndan yerel saat ile 15.20?de hareket etmek üzere 114 yolcu ve 6 mürettebatıyla pistte uçuşa geçeceği sırada, 112 nolu polis telefonuna tehlike ihbarı yapıldı. Polise göre ihbar uçaktan gelmedi. 


Yetkililer, uçağın hareketini durdurdu ve yaklaşık 5 saat süreyle, uçak, pistte beklemek zorunda kaldı. Bu sırada uçağa gelen güvenlik görevlileri, iki erkek ve bir kadın yolcuyu gözaltına aldı. 


Daha sonra yolcular güvenlik önlemleri altında uçaktan çıkarıldı. Yolcuların uçaktaki bekleme sırasında hayli gergin oldukları belirtildi. Yolcuların verdiği bilgiye göre, başlangıçta ?teknik bir arıza var? denmesine karşılık, daha sonradan uçağın uçuş güvenliğiyle ilgili başka bir gerekçeden dolayı pistte alıkonulduğu öğrenildi. 


Polis gelen ihbarın içeriği ve gözaltına alınan kişiler ile ilgili bilgi vermedi. 


Bazı Hollanda basın yayın kurumlarına göre, olası bir kaçırma olayı, güvenlik yetkililerinin ihbarı ciddiye almasıyla önlendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here