Bomba yüklü araçtan 57 kilo patlayıcı çıktı

Bomba yüklü araçtan 57 kilo patlayıcı çıktı

0
PAYLAŞ

Edinilen bilgiye göre, önceki gün, bomba yüklü bir aracın olduğu yönünde ihbar alan polis, Diyarbakır-Silvan kara yolunda arama yaptı. 


Aramada, durdurulan bir aracın gizli bölmelerinde çok miktarda plastik patlayıcı, roketatar ve roketatar başlıkları ele geçirildiği bildirildi.


Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ekiplerince önceki akşam Diyarbakır-Silvan kara yolunda yapılan yol uygulaması sırasında polisi fark ederek ters yöne giriş yapan minibüs takibe alındı. Bölgede yürütülen çalışmalar sonucunda, minibüs stabilize yoldan kayarak çamura saplanmış ve terk edilmiş halde bulundu. 


Araçta 57 kilo 303 gram patlayıcı, 1 roketatar, 50 roket mermisi, 44 roket fişeği, 70 el bombası gövdesi, 70 el bombası fünye grubu, 55 elektrikli kapsül, 9 bin 758 mermi ile çok miktarda gıda maddesi ele geçirildi.


DİYARBAKIR VALİLİĞİ:BOMBA YÜKLÜ ARAÇ ÇOK YÖNLÜ SORUŞTURULUYOR 
 
Diyarbakır Valiliği, bomba yüklü araçla ilgili soruşturmanın çok yönlü sürdürüldüğünü, ele geçirilen malzemelerin PKK’nın dağ kadrosuna gönderildiği değerlendirmesi yapıldığını bildirdi. 


Diyarbakır Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, 21 Aralık Pazar günü Diyarbakır-Silvan kara yolunda yapılan yol ygulaması esnasında, polisi fark ederek ters yöne giriş yapan şüpheli bir araçla ilgili, güvenlik güçleri tarafından bölgede geniş çaplı uygulama başlatıldığı duyuruldu. 


Bölgede yürütülen çalışmalar neticesinde, saat 21.00 sıralarında, şehir merkezi çıkışında stabilize yoldan kayarak, çamura saplanmış ve terk edilmiş vaziyette bir aracın güvenlik birimleri tarafından bulunduğu ifade edilen açıklamada, şöyle denildi: 


“Araçta yapılan aramada, 57 kilo 303 gram patlayıcı madde, 1 adet RPG 7 roketatar, 50 adet roket mermisi, 44 adet roket sevk fişeği, 70 adet el bombası gövdesi, 70 adet el bombası fünye grubu, 55 adet elektrikli kapsül, 7 bin 698 adet kalaşnikof tüfek fişeği, 2 bin 60 adet bixi tüfek fişeği, 25 kilogram un, 25 kilogram bulgur, 10 kilogram toz şeker, 6 kilogram makarna, 2 adet panço, 9 adet spor çanta, 1 adet katlanmış vaziyette şeffaf naylon ele geçirilmiştir. 


Sürdürülen soruşturmalar neticesinde, araç plakasının ve aracın çalıntı olduğu tespit edilmiştir. Malzemelerin PKK’nın dağ kadrosuna gönderildiği değerlendirilmekte olup, aracın şoförü ve olaya karışan diğer şahıslar ile ilgili olarak çalışmalarımız çok yönlü olarak devam etmektedir.” 

BİR CEVAP BIRAK

thirteen + four =