Canaydın toprağa verildi

Canaydın toprağa verildi

0
PAYLAŞ

Bursa Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) kurulu Biesseci Bursa Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin önünde sabah düzenlenen törenin ardından Canaydın’ın cenazesi, OSB Camisi’ne getirildi.

Burada, Özhan Canaydın’ın eşi Asuman, oğlu Murat ve ağabeyi Mustafa Canaydın ile kızı Zeynep, torunları Ali Talat ve Alara Diniz taziyeleri kabul etti.

Törene, eski devlet bakanları Murat Başesgioğlu ve Kürşad Tüzmen, İstanbul Valisi Muammer Güler, Bursa Vali Vekili Vedat Müftüoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mahmut Özgener, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, TFF Genel Sekreteri Lütfi Arıboğan, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Bursa Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Celal Sönmez, TFF Milli Takımlar Sorumlusu Levent Kızıl, eski TFF Başkanı Levent Bıçakçı, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, eski Milli Takımlar Teknik Sorumlusu Fatih Terim, Galatasaraylı eski başkanlardan Faruk Süren ve Mehmet Cansun, sarı-kırmızılı kulübün eski yöneticileri Haldun Üstüner, Ali Dürüst, Burak Elmas, Fatih Gökşen, Bülent Tulun, Abdurrahim Albayrak, Ateş Ünal Erzen, eski futbolcular Hakan Şükür, Hasan Şaş, Tanju Çolak, Rıdvan Dilmen ve eski hakemlerden Erman Toroğlu’nun da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi katıldı.

Törende, Özhan Canaydın’ın 1993 yılında Bursa’nın merkez Nilüfer ilçesinde yaptırdığı Canaydın İlköğretim Okulu’nun öğrencileri, Canaydın’ın tabutunun üzerine sarı-kırmızı renklerde çiçekler bıraktı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de törene çelenk gönderdi.

”SON ANLARINDA ONUN ELİNİ TUTTUM”

Canaydın’ın İsviçre’de eğitim gören torunu Ali Talat Diniz, taziyeleri kabulü sırasında gazetecilere yaptığı açıklamada, dedesinin son anlarına yetiştiğini söyledi.

Diniz, ”Beni beklemişti. En son anlarında onun elini tuttum. Onun yanında olabildiğim için çok mutluyum. Bu hastalıkla baş ederken sonunun böyle olacağını biliyorduk ve kendimizi hazırladık. Hepimizin başı sağolsun. Allah hepimize sabır versin” diye konuştu.

Bursa OSB Camisi’ndeki cenaze törenine bazı televizyon kanalları canlı bağlantı yaparken, çok sayıda gazeteci töreni takip etti.

Canaydın’ın cenaze namazı, Bursa Müftüsü Mahmut Gündüz tarafından kıldırıldı.

Gündüz, merhum Canaydın’ın, cenaze töreninin mümkün olduğunca sade olmasını istediğini belirterek, ”Ama bu ne mümkün. Böylesine sevilen bir insanın cenazesi de böyle kalabalık oluyor” dedi.

Canaydın’ın cenazesi, namazın ardından Hamitler Mezarlığı’na götürüldü.

FUTBOL CAMİASI CANAYDIN’I DEĞERLENDİRDİ

Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, vefat eden Galatasaray Kulübü Eski Başkanı Özhan Canaydın’ın, hayatının her aşamasında yaptıklarıyla her zaman örnek olacağını ve hiçbir zaman unutulmayacağını söyledi.

Mahmut Özgener, Bursa Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Camisi önündeki tören öncesi yaptığı açıklamada, Türkiye’nin büyük bir spor adamını kaybettiğini belirtti.

”Böyle iyi bir insanı tanımaktan, kendisiyle birlikte çalışmaktan, onun izinde yürüme şansı bulduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum” diyen Özgener, şöyle konuştu:

”Hayatının her aşamasında yaptıklarıyla her zaman örnek olacak ve hiçbir zaman unutulmayacak. Her zaman yaptıklarıyla son derece güzel şekilde anılacak. Bir spor adamını, iyi bir aile babasını, her şeyden öte centilmen bir beyefendiyi kaybettik. Son derece üzgünüz. Zaten kendisiyle ilgili çok fazla şey söylemeye gerek yok. Buradaki kalabalık, rahmetli Canaydın’ı anlatıyor. Nur içinde yatsın.”

Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü görevini yürüten Eski Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay ise Canaydın’ın ölümünü, sadece Galatasaray’ın değil, Türk sporunun büyük bir kaybı olarak nitelendirdi.

FATİH TERİM

TFF Milli Takımlar Eski Sorumlusu Fatih Terim, Galatasaray Kulübü eski başkanlarından Özhan Canaydın’ı kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi.

”Sayın başkanımızı, Özhan ağabeyimizi kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz” diyen Terim, Canaydın’ın ailesi ve yakınları ile tüm Galatasaraylılara ve futbol camiasına başsağlığı dileğinde bulundu.

Eski bakanlardan Mehmet Ağar ise Özhan Canaydın’ın geride bıraktıklarının herkes için iyi bir anı olacağını söyledi.

Eski Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu ise Galatasaray Kulübü’nün eski başkanlarından Özhan Canaydın’ın vefatına ilişkin, ”Çok değerli bir insanımızı kaybettik” dedi.

Galatasaraylı eski yönetici Abdurrahim Albayrak da Özhan Canaydın’ı kaybetmenin üzüntüsünü yaşadığını ifade ederek, ”Özhan Canaydın başkanımızın isminin yeni Seyrantepe Stadı’na verilmesi çok uygun olur diye düşünüyorum” dedi.

FLORYA’DA ANILDI

Galatasaraylı sporcular, Galatasaray Kulübü’nün eski başkanı Özhan Canaydın’ı bugünkü antrenman öncesi düzenlenen törenle andı.

Sarı-kırmızılı futbol takımının Florya Metin Oktay Tesisleri’nde bu sabahki antrenmanı öncesinde saygı duruşu yapıldı.

Saygı duruşuna futbol takımı idari, teknik kadrosu ve oyuncularının yanı sıra, basketbol takımı oyuncuları, futbol altyapı oyuncuları ve tesis çalışanları katıldı.

BİR CEVAP BIRAK

1 × 2 =