”Cumhurbaşkanımız dünyanın en dürüst lideridir”

YUSUF YAVUZ / AÇIK GAZETE – Man Adası belgeleri sorulan Bakan Veysel Eroğlu, “Ortada belge yok” dedi ve ekledi: “Cumhurbaşkanımız dünyanın en dürüst, en çalışkan, en cesur bir liderdir.”
 
Man Adası belgeleriyle ilgili konuşan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun FETÖ’nün emrinden dışarı çıkmadığını iddia ederek, “Ey CHP sen zaten bittin. CHP’nin başındaki bu zat zaten CHP’yi bitirdi. Cumhurbaşkanımız dünyanın en dürüst, en çalışkan, en cesur bir liderdir. Kılıçdaroğlu, maalesef siyaseti de çok aşağı derecelere düşürdü” dedi.
 
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen, ‘Uluslararası Orta Anadolu ve Akdeniz Beylikleri Tarihi, Kültürü ve Medeniyeti Sempozyumu’na katıldı. Sempozyumda yaptığı konuşmada, tarihin milletler ve devletler için önemine değinerek, tarihini bilmeyenlerin geleceğe büyük adımlar atamayacağını belirtti. Bütün milletin, yöneticilerin tarihini çok iyi bilmesi gerektiğini dile getiren Bakan Eroğlu, sempozyumun ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.
‘BELGE DEDİKLERİ ŞEYİN BELGEYLE ALAKASI YOK’
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ailesiyle ilgili iddiaları konusunda bir soru üzerine, ortada bir belge bulunmadığını savunan Bakan Eroğlu, “Belge dedikleri şeyin belgeyle alakası yok. Söyledikleri şeyler hep yanlış” diye konuştu.
‘CUMHURBAŞKANIMIZLA BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN BU YANA ÇALIŞIYORUM’
“Falanca kişi Sayın Cumhurbaşkanımızın özel kalem müdürüymüş. Öyle bir şey yok” diyen Bakan Eroğlu, “Ben Sayın Cumhurbaşkanımız ile büyükşehir belediye başkanlığından bu yana çalışıyorum. Öyle bir kişi özel kalem müdürü olmadı, yalan. Yurt dışına para gönderilmiş değil. Kaldı ki, Sayın Cumhurbaşkanımız bunu özellikle telin etti. Kendisi her kurultay öncesi böyle bir şeyler ortaya çıkarıyor. Bunu ‘kendisinin kurultayda seçilmesi için yaptığı bir manevradır’ diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.
‘CUMHURBAŞKANIMIZ DÜNYANIN EN DÜRÜST LİDERİDİR’
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun iddialarıyla ilgili 1,5 milyon liralık tazminat davası açtığını anımsatan Bakan Eroğlu, şunları söyledi: “Neticede ikinci bir dava daha açacaktır. Buna ‘CHP’nin lideri’ demeyeceğim. Bu şahsa yakışmıyor. Siyaset tarihinde çok pespaye durumdur. Ben de bunu telin ediyorum. Yakışmayan bir şeydir. İnsanlara bu şekilde iftira atarak bir yere varamazsınız. Bu, CHP’nin nereden nereye geldiğinin açık seçik göstergesi. Artık CHP’nin millete söyleyecek bir şeyi yok. Bir takım karamalarla, iftiralarla ayakta kalmaya çalışıyor. CHP Grup Başkanvekili’nin, ‘bu belgeleri açıklayamazsa biteriz’ diyor. Ey CHP sen zaten bittin. CHP’nin başındaki bu zat zaten CHP’yi bitirdi. Cumhurbaşkanımız Dünya’nın en dürüst, en çalışkan, en cesur bir liderdir. Kılıçdaroğlu, maalesef siyaseti de çok aşağı derecelere düşürdü.
‘KILIÇDAROĞLU BİR KUKLA DURUMUNDA’
Kılıçdaroğlu bir ‘kukla’ durumunda, FETÖ’cülerin hazırladığı kasetle geldi” iddiasını dile getiren Bakan Eroğlu, şu görüşleri öne sürdü: “FETÖ’cüler Sayın Baykal için bir komplo kurdu. Neticede Baykal genel başkanlıktan düştü. Bu da kasetle genel başkan geldi. Kasetle gelen bu şekildeki saçma sapan birtakım paçavralarla gider. Çünkü bunun FETÖ’ye karşı bir vefa borcu var. Dolayısıyla FETÖ’nün emrinden dışarı çıkamıyor. Yani bir noktada ipler FETÖ’nün elinde. CHP’li kardeşlerimin buna dikkat etmesi gerektiğini vurgulamak istiyorum. Ey CHP’li kardeşlerim lütfen Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu halini şöyle salim bir kafayla, salim bir zihinle kendi muhasebenizi yapın. Ona göre karar verin. AK Parti olarak gece gündüz millet için çalışıyoruz. Cumhurbaşkanımızın cesareti, milletimizin kahramanlığı sayesinde 15 Temmuz, FETÖ alçak darbe girişimini de engelledi. Ey CHP’liler bu genel başkanınıza iyi bakın.”
*Bakan Eroğlu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın birlikte olduğu fotoğraflar, A Haber’de yayınlanan ‘Su Olmasaydı’ belgeseline aittir.
Önceki haberBu evlerin duvarı hayıttan, çatısı tespih çalısından
Sonraki haberÇevre Komisyonu’nun yeni başkanı Balta oldu
Yusuf Yavuz
YUSUF YAVUZ (GAZETECİ-YAZAR) Isparta, Sütçüler'de doğdu. 1990’da edebiyatla ilgilenmeye başladı. Deneme ve inceleme tarzındaki ilk yazıları 1996 yılında 'Atatürkçü Ses' Dergisi’nde yayımlandı. Aynı yıl yerel ölçekte yayın yapan kanallarda 'Dönence' başlıklı radyo ve televizyon programları hazırlayıp sundu. 1999 yılında Antalya'da kurulan Müdafaa-i Hukuk Dergisi’nde yazmaya başladı. 2001’de Gazete Müdafaa-i Hukuk’ta Muhabir-Temsilci olarak görev aldı. Daha sonra adı 'Yeniden Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk' olan dergiyle bağını temsilci-yazar olarak sürdürdü. 2001-2007 yılları arasında Kaş Kitap Şenliğini organize ederek başta çocuklar ve gençler olmak üzere yöre insanının kültür, sanat ve edebiyat çevreleriyle buluşmasını sağladı. 2005 yılında Muğla ve Antalya arasındaki sahil bandında yaşanan yabancılara toprak satışına ilişkin yaptığı araştırmalar önemli etkiler yarattı. Deneme, inceleme, röportaj, düz yazı, haber ve yorumları; Cumhuriyet Akdeniz, Odatv, Yeni Harman, Edebiyat ve Eleştiri, Yolculuk, Evrensel, Atlas, Magma, Aydınlık, Birgün, Açık Gazete gibi dergi ve gazetelerde yayımlandı. Antalya merkezli VTV Televizyonunda, Pelin Gel Ağan'la birlikte 'İki Ağaç İçin' adıyla 16 bölümden oluşan bir program hazırlayıp ve sundu. Kanal V Televizyonunda, Biyomühendis Çağlar İnce ile birlikte, Yörük kültürünü ve tarihsel köklerini ele alan 'Islak Çarıklar' adlı belgesel haber programı hazırlayıp sundu. Araştırma yazılarından bazıları, 'Yer Bize Çimen Verdi' ve 'Darağacına Takılan Düşler' adıyla belgesel filmlere de konu olan Yavuz, şu sıralar 'Islak Çarıklar' adlı bir belgesel haber programı için çalışmalarını sürdürüyor. Ağırlıklı olarak arkeoloji, çevre, kentsel dönüşüm ve tarım konularını ele alan çalışmalar yapmayı yazılı ve görsel medyada sürdüren Yavuz, yıkım politikalarıyla tarımdan hayvancılığa, kültürden mimariye kırsal yaşamın dönüşümünü ele alan araştırma yazılarıyla tanınıyor. Ziraat Mühendisleri Odası Basın Ödülü, Çağdaş Gazeteciler Derneği Belgesel ödülü, Türkiye Ziraatçılar Derneği Tarım ödülü, Kubaba Derneği kültür hizmeti ödülü'nün yanı sıra Türkiye Ormancılar Derneği gibi çeşitli meslek odası, kurum ve kuruluşlar tarafından ödüle layık görülen Gazeteci Yusuf Yavuz, Likya'dan Teke yöresine uzanan coğrafyadaki su kültürüne ilişkin uluslararası bir sanat projesinin de danışmanlığını ve metin yazarlığını üstleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.