David Miliband’dan siyasete veda

Miliband, New York merkezli Uluslararası Yardım Komitesi’nin (IRC) başkanı olarak görev yapmak için ABD’ye taşınma kararı aldı.

David Miliband, İngiltere’de edindiği siyasi tecrübesini dünyada daha az şansa sahip olan insanlar adına pratiğe dökmek istediğini belirtti. Miliband, bu görevle, ‘aile geçmişinden kalan kişisel bir borcu geri ödemiş olacağını’ söyledi.

David Miliband seçim bölgesi South Shields’daki seçmenlerine yaptığı açıklamada, “Ebediyen İşçi Partili olarak kalacağım. Fakat, 1997 ve 2001 yıllarında olmak üzere iki kez parti manifestosu yazmış ve 8 yıl bakan olarak görev yapmış biri olarak, şimdi düşüncelerimi ve ideallerimi tam olarak gerçekleştirmek için şimdi bir seçim yapmak zorundaydım” dedi.

İşçi Partisi lideri Ed Miliband ise ağabeyinin bu kararı almasından dolayı derin üzüntü içinde olduğunu vurgulayarak, “Onu çok özleyeceğim. David’siz İngiltere siyaseti daha fakir olacak. Ancak inanıyorum ki David sahip olduğu büyük yeteneklerle insanlığa hizmet etmeye devam edecek. Gelecekte David’in tekrar İngiltere’ye gelip ülkesine katkı sağlamaya devam edeceğini ümit ediyorum” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.