Day-Mer 17. Olağan Kongresi pazara

Day-Mer’den yapılan açıklama aynen şöyle:

Bir önceki olağan kongremizin gerçekleştiği 2011 yılından buyana hem yaşadığımız ülke olan İngiltere hem Türkiye hem de Avrupa ve Dünya çapında; işçilerin, emekçilerin ve halkların hayatlarında izler bırakan önemli gelişmelere tanıklık ettik.

2010 yılında iktidara gelen koalisyon hükümetinin kemer sıkma politikalarından mağdur olan dar gelirliler, yoksullar, engelliler, kamu çalışanları son iki yıl içinde bir çok eylem, gösteri, yürüyüş ve protesto düzenledi. Day-Mer hem yerel hem de ulusal çapta kesintilere karşı düzenlenen bir çok eylem ve etkinlikte yer almanın sıra, gelişmelere ilişkin bir çok toplantı, basın açıklamsı ve çağrı da gerçekleştirdi. Son üç yıl içinde aylık periyodlarla çıkan gazetemiz ve haftalık olarak Hayat Telvizyonu’nda yayınlanan programımızda başta Londra olmak üzere İngiltere’de ki gelişmeler ayrıntıları ile işlendi.

Haziran ayında Gezi Parkı’nda başlayan ve tüm Türkiye’ye yayılan direnişe destek vermek için Londra’da yapılan eylem ve gösterilerin merkezinde yer alan Day-Mer, Gezi Direnişi’nin İngiltere kamuoyuna duyrulması ve yerli mücadeleci kesimlerin desteğini almada önemli bir rol oynadı.

Türk, Kürt ve Kıbrıslı Türklerin günlük olarak yüz yüze kaldıkları, sosyal yardımlar, konut, sağlık, eğitim, göçmenlik gibi konularda verdiği hizmetleri aksatmadan devam ettiren Day-Mer’in, akşamları okul sonrası destek kurslarından, hafta sonu ise kültürel ve sanatsal etkinliklerinden yüzlerce genç ve çocuk eğitim görmekte.

Kemer sıkma politikalarının etkilerinin her geçen gün daha da hissedilir olmaya başladığı ve yerel seçimlerin yaklaştığı bir dönemde toplanacak olan Day-Mer 17. Olağan Kongresi, hem yaşadığımız ülkedeki genel sorunları ve mücadelemizi hem de Türk, Kürt ve Kıbrıslı toplumlar olarak yüz yüze kaldığımız sorunların çözümü için önemli bir platform.

Geçmiş dönem çalışmalarımız ışığında, gelecek dönem için atacağımız adım ve faaliyetleri birlikte planlamak, tartışmalarımızı katkılarınız ile zenginleştirmek açısından büyük bir öneme sahip olan kongremizde sizleri aramızda görmek bizi mutlu edecektir. Görüş ve önerilerinizle kongremize katılımınız bizlere güç verecektir.
.
Dayanışma dileklerimizle,

Yönetim Kurulu
Tarih ve Saat: 15 Aralık Pazar, 13:00 – 18:00
Yer: Londra Toplum Merkezi (22 Moorefield Road, Tottenham, London N17 6PY)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.