Diyarbakır’da roketli saldırı

Diyarbakır’da roketli saldırı

0
PAYLAŞ
Diyarbakır Havalimanı
Diyarbakır Havalimanı
Diyarbakır Havalimanı’na, terör örgütü PKK mensuplarınca düzenlenen roketatarlı saldırıda ölen ya da yaralanan olmadı.

Diyarbakır‘ın Bağlar ilçesindeki havalimanı yerleşkesine dışarıdan bir grup terörist tarafından roketatarlı saldırı düzenlendi.

Atılan 4 roket mermisi, boş araziye düştü. Patlamada, şarapnel parçaları nedeniyle havalimanının bazı camları kırıldı.

Ölen ya da yaralananın olmadığı saldırının ardından bölgeye polis ekipleri sevk edildi. Havalimanına giden yolları kesen polis ekipleri, bölgede geniş çaplı operasyon başlattı

Saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin yakalanması için çalışma başlatıldı.

NTV canlı yayınına bağlanan Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, saldırıyla ilgili şu bilgileri verdi:

“Herhangi bir can kaybı ya da yaralı söz konusu değil. Havaalanında polis noktasının olduğu bölgeye ilk tespitlere göre roketatarlı bir saldırı olduğunu değerlendirdik. Bunlardan seken bazı şarapnel parçalarından da bir iki tane camda kırık var. Onun dışında herhangi bir olumsuz durum söz konusu değil. Her türlü güvenlik önlemleri güvenlik birimlerimizce alındı. Helikopterler havadan uçarak aşağıda terörist unsurlar varsa onlara yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Özel harekat polislerimiz de belirli noktaları keserek çalışmalarına devam ediyor.

Havaalanında da bir polis noktamız var. Orası da hedef alınmış olabilir. Bunun ayrıntıları çalışmalardan sonra netleşir. Uçuşlarla ilgili aksama söz konusu değil. Her türlü güvenlik tedbiri alındı. Herhangi bir olumsuzluk olmadan uçuşlar düzenli olarak devam edecek.”

BİR CEVAP BIRAK

two + eleven =