Dünyanın sağlığı İstanbul’da tartışılacak

GENİŞ KATILIMLI KONGRE

Kongre yürütme kurulundan yapılan açıklamada, Sağlık Turizmi Kongresi’nin her yıl bir önceki yıldan daha geniş katılımla ve daha fonksiyonel bir şekilde gerçekleştirildiği belirtilerek,

“Dünyadan ve Türkiye’den başta sağlık turizmi sektörünün önemli temsilcileri olmak üzere, hükümet temsilcileri, Sağlık Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı üst düzey bürokratlarının geniş katılımıyla gerçekleşmektedir” denildi.

SAĞLIK TURİZMİNİN NABZI İSTANBUL’DA ATACAK

Türkiye’nin sağlık turizmi açısından büyük bir potalsiyele sahip olduğunun altı çizilen açıklamada, kongrenin sektörde yatırım yapan kuruluşlara yeni fırsatlar oluşturmak için etkin bir zemin olduğu belirtilerek, “Yatırımcılarımıza yeni imkanlar meydana getirmek ve sektörün gelişmesine katkı sağlamak için platformdur. Komşu ülkeler, Ortadoğu, Orta Asya, Balkanlar, Avrupa, Kuzey Afrika ülkelerinden ve ABD’den gelen konuklarla iş bağlantıları yapma fırsatı sunmaktadır. Türk yatırımcı ve işadamlarının hükümet temsilcileri ve bürokratlarla sektörün gelişmesi için birebir temasa geçme imkanı sağlamaktadır. Özellikle tıp turizmi alanında faaliyet gösteren hastaneler için yeni iş bağlantılarına kapı açmaktadır. Sağlık Turizmi Sektörünün nabzının tutulacağı 4. Uluslararası Sağlık Turizmi Kongresi’ne tüm sağlık ve turizm sektörü temsilcileri, yöneticileri ve çalışanları davetlidir” ifadelerine yer verildi.

Onursal başkanlıklarını Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın yapacağı kongrenin başkanlığını Prof. Dr. Nihat Tosun, yürütme kurulu başkanlığını ise Türkiye Sağlık Turizmi Derneği Başkanı S. Kamil Yüceoral üstleniyor. Kongrede ayrıca Dr. Filiz Çevirme, Dr. Konstantine Konstantinides, Dr. Dursun Aydın, Dr. Serdar Mercan, Feyzullah Akben, Enginer Birdal, Kenan Ordu, Cevdet Çağan ve Cumhur Güven Taşbaşı gibi isimler görev alacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

sixteen − 12 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.