Durdurun cinayetleri!

Mutluluk bizim de hakkımız değil mi, haklar ne zaman kol kola girip horon, halay ya da nasıl olursa olsun dans ederek eğlenecek? Hep hüzünler mi günlere taşınacak?


Ne yazık ki, hüzünleri anımsamak zorundayız, ne yazık ki acıları yeni kuşaklara anlatmak zorundayız ki, bir daha acılar ve hüzünler olmasın. bir daha bu tip olaylar olmasın!


Günlük gazetelere bakıyorum, aile içi cinayet, yol vermeme yüzünden denize atıp adam öldürmeler, kapkaç yaparken öldürmeler. Bütün gazete sayfalarından kan akmaya başladı. bu kanlardan hiç rahatsız olmadan paralarına para katan ve dünya zenginler listesine giren vatandaşlarımız!
bu cinayetler ne zaman sonlanır?


Zengin ile fakir arasındaki uçurum azalıp, yaşam kalitesinin tüm toplum tarafından paylaşması ile olabilir! Fakat bu tek başına yeterli mi? elbette değil, yaşam standardını yükseltmek için yurt dışına gelen vatandaşlarımız, geldikleri kültürü olduğu gibi taşımakla kalmıyor, daha da katılaştırarak uygulamaya burada da devam ediyorlar. Cinayetler işleniyor, yollarda, evlerde. Cinayeti sadece devlet erki elinde bulunduran değil, herkes işliyor!


Cinayetleri durduralım!


İşkenceleri durduralım diye haykırmıştım, işkenceden çıkarken!


Yakınını kaybeden haykırıyor, cinayetleri durduralım!


Bu çığlığı atmak için zorunlu muyuz bir yakınızın ölmesi!


Hayır, o halde cinayetleri durdurun!


Daha çağdaş ve eşit koşullarda, yaşamak için!


Yarın 16 mart!


İki katliamın resmini http://ismailoezkan.blogcu.com/ yayınladım, elbette iki katliam olmadı o gün, binlerce, belki de milyonlarca hayatını kaybetti.


Dünyanın herhangi bir yerinde bu yazıyı okurken biri ölüyor olabilir!


Bir yakını çığlıklarını uzaya bırakabiliyor!


Durdurun cinayetleri!—————————
http://www.cemoezkan.de
http://cemoezkan.sitemynet.com
http://www.blogcu.com/cemoezkan


 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.