Düzgün için Cemevi’nde tören

Düzgün için Cemevi’nde tören

0
PAYLAŞ

İngiltere Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi’nde gerçekleşen ve geniş güvenlik önleminin alındığı törende New Scotland Yard ile Hackney ve Haringey Polis Karakolu üst düzey yetkilileride yer aldılar.

Türkiye’den gelen Alevi dedesi Hüseyin Gazi Metin tarafından kıldırılan cenaze namazında Düzgün’ün annesi İpek, babası İsmail, kardeşleri, akraba ve dostları gözyaşları içinde törene katıldılar. Cenaze töreninde dede Metin, cemaate bir konuşma yaptı ve helallik istedi.

İSTANBUL’DA TOPRAĞA VERİLECEK

Düzgün ailesi, ayakta duramayacak kadar bitkin bir halde ve gözyaşları içinde, çıkış kapısında yer alarak taziyeleri kabul etti.

Sivas Zara’lı anne ve babadan dünyaya gelen Cem Düzgün’ün naaşı Çarşamba günü uçakla Türkiye’ye götürülerek, doğum yeri İstanbul’da toprağa verilecek.

Güney Londra’da bir Türk’e ait kadın giyim mağazasında yöneticilik yapan Düzgün, 5 Ekim günü saat 22.30 sularında arkadaşlarıyla buluştuğu kahveden evine dönmek için henüz kapıyı aralamasıyla birlikte yaylım ateşine tutulmuştu.

ANNENİN AĞITI

Yakınlarının desteğiyle ancak ayakta durabilen anne İpek Düzgün, “yanlış zamanda, yanlış yerde” bulunmasından dolayı oğlunun vurulduğunu söyledi…

Oğlunun, “masum bir insan” olarak dünyaya geldiğini, yine “masum olarak öldüğünü” dile getiren acılı anne “Allah, bu acıyı hiç kimseye vermesin. Oğlum, bu zamana kadar hiç kimseyi incitmedi. Haftanın altı günü çalışıyordu. Gittiği kahveyi hedef alan saldırganların silahından çıkan kurşunlara hedef oldu. Mekanı cennet olsun” dedi.

FOTOĞRAF: Londra’da bir Türk’e ait mağazada yöneticilik yapan 21 yaşındaki Cem Düzgün, bundan 6 hafta önce, arkadaşlarıyla bilardo oynamak için gittiği Clapton Bilardo Salonu’ndan çıkışında, kapıyı açar- açmaz içeri yağan serseri kurşunların hedefi olmuştu.

BİR CEVAP BIRAK

nineteen + eighteen =