Elvan pankartına gözaltı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis’in 94’üncü kuruluş yıldönümü dolayısıyla TBMM’de verilen resepsiyonda gazetecilere açıklama yaptı.

Gazetecilerin bu açıklamasına yönelik sorusuna Kılıçdaroğlu, “Bir daha böyle acıların yaşanmasını istemiyorum, anneler bu tür acıları bir daha yaşamasınlar. O yüzden grubun adına bu 23 Nisan’ı Berkin Elvan’a adadım” yanıtını verdi.

Kılıçdaroğlu, İstanbul Valiliği’nin Feshane’de düzenlediği 23 Nisan kutlamaları sırasında Berkin Elvan pankartı açan lise öğrencilerinin gözaltına alınmasına da değindi ve şu ifadeleri kullandı:

“Çocuklar tutuklanır mı, demokraside böyle şeyler olur mu? Çocukların sevgiye ihtiyacı var şiddete değil.”

‘KAFASINDA NET BİR ŞEY YOK’

Başbakan Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik yaptığı “Ters köşe olabilirsiniz” açıklamasını değerlendiren Kılıçdaroğlu, “Sağının solunun olmadığına işaret ediyor. Demek ki onun da kafasında henüz net bir şey yok” dedi.

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Gül’ün “Bugünkü şartlar çerçevesinde gelecekle ilgili siyaset planımın yok” açıklamasına yönelik de şu ifadeleri kullandı: “Cumhurbaşkanı’nın açıklamaları çok net. Sözleri çok açık özel bir yoruma gerek yok.”

CHP lideri bugün TBMM’nin özel oturumunda yaptığı konuşmada 23 Nisan’ı Gezi olayları sırasında polis fişeğiyle vurularak hayatını kaybeden Berkin Elvan’a adadığını söylemişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here