Erdoğan bu kez Ruşen Çakır’a çattı

Başbakan Erdoğan, NTV ekranlarında finalini yaptığı programda Ruşen Çakır’la Hopa gerilimi yaşadı. Hopa’da hayatını kaybeden emekli öğretmen Metin Lokumcu’nun akrabası olan Çakır, Erdoğan’a çıkıştı. Çakır ‘ben ve ailem o sözlerinizi çok yadırgadık’ dedi.

İŞTE O TARTIŞMA:

İkili arasında şöyle bir diyalog geçti:

Ruşen Çakır: Bir konu varki bunu söylemeden geçemem. Biliyorsunuz ben Hopa’lıyım. Hopa’daki olaylarda hayatını kaybeden emekli öğretmen Metin Lokumcu benim akrabamdır. Sonuçta iyi bir insan talihsiz bir şekilde öldü. Sizin memleketinizde yıllaraca öğretmenlik yapmış birisidir. Sizin ilk günkü tepkinizi ben ve Ailem, gerçelten yadırgadık. Aradan geçen zaman içinde diyecek yeni bir şeyiniz var mı?

Başbakan Erdoğan: Başınız sağolsun öncelikle. Ama size bazı resimleri ve ses kayıtlarını arkadaşlarımız ulaştırsınlar. Bir emekli öğretmene o kayıtlardakileri siz yakıştıracak mısınız bakalım.

Ruşen Çakır: Ama öldü efendim…

Başbakan Erdoğan: Bilemem, ben sadece bunu söylüyorum… Ben emekli öğretmene o ifadeleri yakıştıramam. Ve elinde taşla emekli bir öğretmeni göremk istemem çünkü o taşların karşısında ben varım. O taşlar bana atılıyor.

Orada, yaralanan ve hala komada yatan bir polis memuru da var. bunları da görelim, gazetelerde TV’lerde Servet’i görmüyorlar. Bizim ne günahımız vardı orada miting yapmaktan başka. Bu mudur özgürlük. Ben Rizeli’yim sen Hopa’lısın. Aramızda çok fark yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.