“Erdoğan için zaman daralıyor, karşısında iki seçenek var”

Türkiye’de de görev yapmış eski Hintli diplomat M.K. Bhadrakumar, “Zarrab, Erdoğan’ın itibarına onarılamaz bir hasar gelmesine yol açabilir ve ailesi ile yakın yardımcılarının suçlular olarak zan altında bırakabilir” dedi.

Hindistan’ın eski kıdemli diplomatlarından M.K. Bhadrakumar, “Reza Zarrab” davasını Asia Times için değerlendirdi. “Altın tüccarının ifadeleri Erdoğan’ın altındaki zemini sallıyor” başlıklı makalede, davanın Türkiye için zorlu sonuçları olabileceği, Erdoğan’ın dış politika nedeniyle ABD baskısı altında olduğu belirtildi. Bhadrakumar, “Erdoğan’ın karşısında iki seçenek var; şartlı teslim olmak ya da uzun ve son derece başarılı bir siyasi kariyerle inşa ettiği evin büyük hasar görmesi. Zaman daralıyor” dedi.

Gazete Duvar‘da yer alan çeviriye göre, Türkiye’de de görev yapmış eski Hintli diplomat M.K. Bhadrakumar’ın imzasını taşıyan makalede, “Zarrab, Erdoğan’ın itibarına onarılamaz bir hasar gelmesine yol açabilir ve ailesi ile yakın yardımcılarının suçlular olarak zan altında bırakabilir” ifadesine yer verildi.

Bhadrakumar, davanın sonucunda Türk bankalarına milyarlarca dolarlık ağır cezalar kesilebileceğini, hatta Türkiye’ye yaptırımlar dayatılabileceğini öne sürdü.

Makalede, ‘Erdoğan’ın Batı’dan uzaklaşan politikalarından geri adım atmak ile ülkeye zarar gelmesi’ arasında bir tercihle karşı karşıya olduğu savunuldu. Bhadrakumar, “Erdoğan’ın karşısında iki seçenek var; şartlı teslim olmak ya da uzun ve son derece başarılı bir siyasi kariyerle inşa ettiği evin büyük hasar görmesi. Zaman daralıyor. Erdoğan savunmaya geçiyor” yorumunu yaptı.

Diplomat, ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’ın Türkiye’ye dair son sözlerinin de bu bağlamda bir seçenek sunduğunu yazdı.

1 Yorum

 1. Siz Soros’ cuların ne dedikleri ne yazdıklarına inanırım
  İnandığım tek şey ;sizlerin asla Türkiye’nin değil ABD
  nin menfaatlerinin yanında durduğunuzdur.

  NEDE OLSA PARANIZI SOROS’TAN ALMAKTASINIZ
  İyi günler
  Engin Baykal

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.