Erdoğan: Yaylalara çıkma yasağını kaldırıyoruz

Hakkari’de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Önümüzdeki bahardan itibaren yaylalara çıkma yasağını inşallah kaldırıyoruz. Ama yaylalarınıza lütfen sahip çıkacaksınız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Hakkari’de AK Parti İl Kongresi’nde konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları:

“Önümüzdeki bahardan itibaren, uzun zamandır güvenlik sebebiyle uygulanan yaylalara çıkma yasaklarını inşallah kaldırıyoruz. Ama yaylalarınıza lütfen sahip çıkacaksınız.”

“Hakkari’ye 24 saat kesintisiz su vereceğiz. Terör örgütünün yakıp yıktığı Yüksekova’yı yeniden ayağa kaldırdık. Üç bin yeni konut yaptırıyoruz.”

“İstihdam için özel sektörün yatırım yapması gerekiyor. Girişimci, yatırım için güvenlik ister. Bunların olmadığı yerde hangi teşvikleri verirseniz verin yatırım gelmiyor. Terör örgütü yıllarca insanlarımızın hayatını rehin almakla kalmadı, yatırımları da engelledi.”

“Kudüs meselesinde dünyanın dolarları neredeydi? Belli değil mi? Tehdit ettiler mi? Ettiler. Peki kimler oy verdi? 15 bin, 18 bin nüfuslu, adını bile yeni duyduğum bir yer. Kim verdi? 21 bin nüfuslu bir yer. Kim verdi? 25-30 bin nüfusu olan bir yer. Niye? Dolarlar sadece oraya yetti ama bunların sayısı da 8 ülkeydi. Kendisiyle beraber 9. Peki 128 ülke ne dedi? ‘Siz dolarlarınızla, gücünüzle bizim irademizi satın alamazsınız.’ dedi. ‘Sizin gücünüz bizim irademizi alt etmeye yetmez.’ dedi. Ben de şimdi diyorum ki terörün gücü Hakkarili kardeşimin gücünü alt etmemelidir.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.