Erdoğan: Kaftancıoğlu DHKP-C militanı, BÜ eylemcileri terörist!

Erdoğan, cuma namazının ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan, “Ben öğrencilerle neden görüşeyim. Öğrenciler bu işin içinde değil. Bu işin içinde olanlar terörist. İstanbul İl Başkanı orada, o zaten bir DHKP-C militanıdır” dedi.

Hedefteki isim olan Canan Kaftancıoğlu ise Twitter’dan verdiği yanıtta “Kıskanmayın ne olur, çalışın sizin de bizler gibi il başkanlarınız olur” dedi.

ERDOĞAN’DAN SERT SÖZLER

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Eroğan, cuma namazı sonrası gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesi’nde yaşanan rektör protestolarıyla ilgili olarak “Bu işin içinde teröristler var” dedi. Erdoğan, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu için de “Kendisi DHKP-C militanıdır” ifadesini kullandı.

Erdoğan açıklamasında şunları söyledi:

“Ben öğrencilerle neden görüşeyim. Öğrenciler bu işin içinde değil. Bu işin içinde olanlar terörist. İstanbul İl Başkanı orada, o zaten bir DHKP-C militanıdır. Yasalara uygun olarak buraya atanmış bir rektör vardır. Bu rektör yasalar dışında atanmamıştır.

Melih Bey zaten daha önce iki üniversite görev almış biridir. Biz de YÖK’ün şahsıma teklif ettiği 9 isimden, bana yasaların vermiş olduğu yetkiden hareketle rektör olarak seçtik, Boğaziçi’ne layık gördük. Çok çok başarılı olacağına inanıyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

17 − two =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.