Esrarengiz atıklar bir yıldır kaldırılmayı bekliyor!

KÖYLÜLER YETKİLİLERE DİLEKÇE YAZDI
Muz üretiminin yaygın olduğu Mersin’in Anamur ilçesine bağlı Anıtlı köyünde geçtiğimiz yıl yol kenarına dökülen ve zehirli olduğu sanılan atıklar endişe yaratıyor. Anıtlı köyü sınırlarında, Mersin-Antalya karayolu kıyısına gelişi güzel dökülen atıkların ne olduğunu merak eden köylüler, geçtiğimiz yıl Mersin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne bir dilekçe yazarak durumu bildirdi. Ağır ve yakıcı bir koku yayan tonlarca atığın üzerinde sarımsı ve kül renginde kabarcıklar oluşması dikkat çekiyor.

ESRARENGİZ ATIKLAR BİR YILDIR BERTARAF EDİLMEYİ BEKLİYOR
Köylülerin dilekçesine yanıt veren Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, yapılan incelemede söz konusu atıkların Anamur Kaymakamlığı tarafından yakınlardaki bir çimento fabrikasına gönderilerek bertaraf edilmesinin uygun görüldüğünü belirtilerek konunun takip edildiği bildirildi. Ancak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün 20 Haziran 2013 tarihini taşıyan yazılı yanıtının üstünden neredeyse bir yıl geçmesine rağmen esrarengiz atıklarla ilgili hiç bir işlem yapılmadı.

BİTKİ VE HAYVANLARIN ZARAR GÖRMESİNDEN ENDİŞE EDİLİYOR
Yol kenarına ve ormanlık alana dökülen atıkların ne olduğunu bilmediklerini belirten Anıtlı köylüleri, tarım alanlarının ve hayvanlarının zarar görmesinden endişe ettiklerini belirtirken, yetkililerin bir an önce bu endişelerini gidermelerini beklediklerini kaydediyorlar.

Zehirli olduğu sanılan atıklar köylüleri tedirgin ediyor

anıtlı köyü muz bahçeleriyle ünlü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.