Facebook’un kurucusu Yılın Adamı

Time dergisi 2010 için ‘Yılın Adamı’ ödülünü popüler sosyal paylaşım ağı Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg’e verdi. Derginin yazı işleri müdürü Richard Stengel, seçimlerini NBC televizyonunda yayımlanan ‘Today’ programında açıkladı.

Derginin seçim öncesinde yaptığı oylamada en yüksek oyu WikiLeaks’i kurucusu Julian Assange ve Başbakan Tayyip Erdoğan almıştı. En yüksek oyu almamasına rağmen, Time dergisnin seçici kurulu ‘Yılın Adamı’ ödülünü Zuckerberg’e verdi. Okuyucuların yaptığı oylamada Assange 382 bin 24, Tayyip Erdoğan 233 bin 639, Lady Gaga ise 146 bin 378 oy aldı. 18 bin 353 oy alan Zuckerberg, okuyucu oylamasında ancak 10’uncu sırada yer alabildi.

Time’ın internet sitesinde, Julian Assange ile ABD’nin yeni siyasal oluşumu Çay Partisi, Afganistan Devlet Başkanı Hamit Karzai ve Şilili madencilerin de finalde yer aldıkları duyuruldu.

Geçen yıl ödülü ABD Merkez Bankası Başkanı Ben Bernanke’ye verilmişti. Daha önce bu ödülü ABD Başkanı Barack Obama ve Rusya Başbakanı Vladimir Putin almıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.