Federasyon’dan Cumhuriyet balosu

İngiltere Türk Dernekleri Federasyonu (İTDF), Cumhuriyet’in 96’ncı yıl dönümü dolayısıyla 27 Ekim akşamı oyuncu Melissa Kenter ve gazeteci Ümit Zileli’nin onur konuğu olduğu balo düzenliyor.

Federasyon 27 Ekim Pazar akşamı saat 18’de “242 High Rd N22 8JX” adresindeki Grand Palace Sanqueting Suite’te düzenleyeceği Cumhuriyet Balosu’nda, Melek Yalçın sunuculuğu üstlenecek, Özgür Canyurt ve arkadaşları ile Dilde Adalı şefliğinde Hoş Seda Klasik Türk Sanat Müziği Korosu da sahne alacak.

Federasyon’dan yapılan açıklamada alkol de dahil zengin mönünün yer aldığı gecenin biletlerinin 42 sterlin olduğu belirtildi. Bilgi ve rezervasyon için www.ftauk.org/balo2019 adresi ziyaret edilebilecek, ayrıca info@ftauk.org, 07561101840, 07842250486 ve 07887485394’ten de bilgi alınabilecek.

İTDF’nin “Değerli Atatürk ve Cumhuriyet Sevdalıları” başlıklı açıklaması şöyle:

“İTDF olarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlamak amacıyla her sene geleneksel olarak düzenlediğimiz Cumhuriyet Balosu’nu, bu yıl 27 Ekim 2019, Pazar akşamı Grand Palace Banqueting Suite’te düzenliyoruz. Bu yıl 96’ncı yıldönümünü kutlayacağımız laik, demokratik ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkmak amacıyla, yüreğinde Atatürk ve vatan sevgisi taşıyan tüm vatandaşlarımızı bu onuru coşku ve heyecan içinde yaşamak için 27 Ekim akşamı gerçekleşecek olan büyük buluşmamıza bekliyoruz. ‘Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat, Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır’ – Mustafa Kemal Atatürk.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.