Fi-Life’da ‘büyük yıkım’ başladı

Esenyurt’ta süren ruhsat sorunu Fi-Yapı’yı derinden sarstı. Sabah’ın haberine göre, gayrimenkul sektöründe yaşanan büyümeye paralel olarak son yıllarda önemli bir çıkış yapan Fi Yapı, sıkıntılı günler geçirmeye devam ediyor.

Şirketin patronu Fikret İnan, Esenyurt Belediyesi’nin verdiği imar durumuna göre ruhsat çıkaramadığı Fi-Life projesinde yıkıma başladı. Piyasaya göre daha ucuz lansman fiyatlarıyla dikkat çeken ve bu sayede kısa sürede satış patlaması yaşayan şirketin bin 48 konutluk projesinde, yıkım işlemlerinin 15 günde tamamlanması planlanıyor.

468 DAİREYE DÜŞECEK

Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan, yaşanan süreçle ilgili şu bilgileri verdi: “11 bin metrekarelik araziyi Esenyurt Belediyesi’nden ihaleyle aldık. İhale şartlarına ve imar planlarına göre projede, bin 48 daire ve 12 bin metrekare ticari alan bulunacaktı. Dairelerin tamamına yakınını sattık. Ancak Esenyurt Belediyesi planların İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından iptal edildiği gerekçesiyle projeyi durdurdu. Daire sayısı 468’e, 12 bin metrekare olan ticari alan ise 4 bine düşürüldü.”

MÜŞTERİLERİMİZİ MAĞDUR ETMEDİK

İnan,projelerin durdurulmasının ardından daire sahiplerinin mağduriyetlerini gidermek için müşterilerine paralarını yüzde 10 fazlasıyla geri ödediklerini söylüyor. İnan, “Projenin devam etmesinin mümkün olmadığını anladıktan sonra da 15 Mayıs 2012’de tüm müşterilerimizin sözleşmelerini noter kanalıyla fesh ettik. Daire sahiplerinin yüzde 60’ının parasını iade ettik” diyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 × four =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.