Gül, Frankfurt Kitap Fuarı’na gidiyor

Bu yıl 15-19 Ekimde düzenlenecek olan Uluslararası Frankfurt Kitap Fuarı, kültürel etkileşim ve faaliyetler alanında dünya çapında önemli bir etkinlik, fikri mülkiyet alanında ise önde gelen uluslararası bir platform ve pazar olarak biliniyor.


60. Frankfurt Kitap Fuarı kapsamında, ”Bütün Renkleriyle Türkiye” teması altında Türkiye’nin derin edebi birikiminin yanı sıra kültür ve sanatının da tüm yönleriyle tanıtılması amacıyla okuma etkinlikleri, konserler, dans ve tiyatro gösterileri, sanat sergileri, sempozyumlar gibi yaklaşık 250 etkinlik düzenlenecek. Türkiye, aralarında 100 yayıncı, 350 yazar/çevirmen ve 320 sanatçının bulunduğu toplam 1000 kişilik bir heyetle Fuar’da temsil edilecek.


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de Frankfurt ziyaretleri çerçevesinde, 14 Ekim günü Frankfurt Belediye Sarayını ziyaret ederek Altın Defteri imzalayacak, ardından Almanya Federal Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier’i kabul edecek.


Frankfurt Kitap Fuarının açılışında konuşacak Gül, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile birlikte Türkiye Pavyonu’nun açılışını yapacak. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.