Gülmek istiyorsanız bu oyun kaçmaz…

Olive Tree Vakfı’nın ana sponsorluğunda Balıkçıoğlu Kabare Tiyatrosu’nun Kıbrıs Çeşitlemeleri ve “Ümit Dandul Stand Up Show”, 22 Şubat Pazar saat 15 ve 20’de Saint Monica’s Hall’da tiyatro severlerle buluşacak.

Kıbrıs Türkçesi ve kültürünü sanatsal çalışmalarıyla yeni kuşaklara ve Londra’ya taşıyan Osman ve Şadiye Balıkçıoğlu çifti bu kez komedi oyun “Kıbrıs Çeşitlemeleri”yle seyircilerin karşısına çıkacak…
Osman Balıkçıoğlu, etkinliğin Kanser Hastalarına Yardım Derneği yararına düzenlendiğini belirterek şunları söyledi:

“Balıkçıoğlu Kabare Tiyatrosu olarak sevinerek yer alacağımız 22 Şubat pazar günkü bu sosyal sorumluluk projesinde siz değerli gençlerimizi de destek vermeye çağırıyoruz. ‘Ne yazık ki saat 15 seansındaki oyunumuzun biletleri tükense de saat 20 suaredekini kaçırmayınız’ derim… Ayrıca 25 Şubat Çarşamba akşamı da saat 19-21 arasında da Grand Palace Düğün Salonu’nda ‘Şükran Resepsiyonu’ düzenlenecek. Balıkçıoğlu Kabare Tiyatrosu ve Kanser Hastalarına Yardım Derneği’nin ortaklaşa düzenleyeceği bu geceye de tüm izleyicilerimiz ve halkımız davetlidir…”

Balıkçıoğlu oyun hakkında da şu bilgileri verdi:

“Kıbrıs Çeşitlemeleri’ni yazan ve yöneten ben Osman Balıkçıoğlu. Oynayanlar, Şadiye Balıkçıoğlu, Artun Gökşan, Hüsnü Kişi, Ayhan Niyazi Korel, Fatma Kemal, Küçük Şadiye Balıkçıoğlu ve Osman Balıkçıoğlu. Parodilerimiz de Şeş beş FM, Yalançı Dolmalar, Lurucinalılar ve Hatmalı ve Caher başlıklarını taşıyor.”

“1 Stonard Road Palmers Green London N13 4DJ” adresindeki Saint Monica’s Hall’daki etkinliğin 15 sterlin olarak saptanan biletlerinin Londra Gazete, Şaziye Gelinlik ve Filiz Kemal Kızıl (Güney Londra) ya da 07985184160’dan temin edileceği belirtildi.

Gazeteci Faruk Eskioğlu da “Toplumun keyifli bir oyun izlemenin yanısıra kanser hastalarına da yardım edecekler” diyerek şöyle devam etti:

“Balıkçıoğlu, Kıbrıs Türk kültürünü yaymayı misyon edinmiş bir sanatçı. Toplumu eğlendirirken öğreten Hacıvat ve Karagöz geleneğinin temsilcisi… Yaşarken heykeli dikilen içimizdeki tek kişi… Balıkçıoğlu Kabere Tiyatrosu’nun bu oyununu kaçırmayınız…”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here