Gökyüzü sizi çağırıyor!

YUSUF YAVUZ / AÇIK GAZETE  – Burdur’da başlatılan balon turları 1.500 metreden 2 bin yıllık tarihi görme fırsatı sunuyor…
 
Burdur’da girişimci Kemal Arslan’ın başlattığı sıcak hava balon turları, Göller Bölgesi’nin merkezinde bulunan tarihi ve doğal güzelliklere 1.500 metre yükseklikten görebilme fırsatı sağlıyor. Sagalassos ve Kbyra gibi antik kentlerin yanı sıra Burdur Gölü, Karataş Gölü ve rengarenk tarlaların üzerinde yapılan balon turlarının bölgenin turizmine önemli katkı sağlayacağını dile getiren girişimci Kemal Arslan, balon turlarının Burdur turizmini geliştirmesinin yanında yöre insanının refahına da katkı sağlayacağını söyledi.
 
BURDUR’DA BAŞLATILAN BALON TURLARI İLGİ GÖRDÜ
Burdur’da iki yıldır sürdürülen çabaların ardından geçtiğimiz Temmuz başlatılan sıcak hava balonu turları yöre halkından ve ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. Burdurlu girişimci Kemal Arslan tarafından başlatılan balon turizmi çerçevesinde ziyaretçiler 1.500 metre yükseklikten yörenin tarihi ve doğal güzelliklerini görme fırsatı buluyor. Antik kentler, göller ve rengarenk tarlaların üzerinde gerçekleştirilen balon turları hakkında bilgi veren Psidia Ballons şirketi sorumlusu Kemal Arslan, şunları söyledi:
 
‘BURDUR TURİZMİNE KATKI SAĞLAYACAK’
“Alternatif turizm faaliyeti olarak bugüne kadar ülkemizde sadece Kapadokya’da yapılagelen Sıcak Hava Balon turlarına yeni bir anlayış getirerek bölgemizde turizmin hizmetine sunduk. Tarihte Psidia uygarlığına ev sahipliği yapan Göller Yöresi ve Burdur’un tarihi zenginlikleri ve doğal güzelliklerini, göllerini 1. 500 metre yükseklikten  seyretmek  doyumsuz bir keyif sunuyor. Ülkemiz turizminin başkenti olarak anılan Antalya’ya yalnızca 1,5 sat uzaklıkta gerçekleştirilen balon turlarının, Burdur turizminin gelişmesinin yanı sıra bölge insanının refahına da önemli katkılar yapacağına inanıyoruz. Bütün gökyüzü tarih ve doğa tutkunlarını Göller Bölgesi’nin güzelliklerini görmeye davet ediyoruz.”
 
_____________
Burdur’da balon turları video: 
Pisidia Balloons Burdur | Balon turu | burdur balon turu, burdur balon turları, balon turu fırsatları, burdur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

seven − 3 =