Hackney’de yeni sigara bırakma kliniği

21 Şubat’tan itibaren Pazar günleri, 11.00-16.00 saatleri arasında hizmet verecek olan klinik, Homerton Hastanesi’nde ücretsiz ve randevusuz olarak ziyaret edilebilecek.

NHS City and Hackney’s Tobacco Control Programme yöneticisi Frances Schmocker konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:

‘Proje kapsamında Hackney’de yaşayan 2 yüzden fazla Türk ve Kürt sigara kullanıcıyla görüştük. Görüşmelerimiz sonucunda söz konusu kişilerin çoğunun sigarayı bırakmak istediklerini ancak ana dillerinde yardım almak konusunda sıkıntı çektiklerini tespit ettik. Görüştüğümüz kişilerden çoğu sigarayı bırakmayı denediklerini ancak yeterli yardım göremedikleri için başarısız olduklarını dile getirdiler. Bu nedenle Homerton Hastanesi bünyesinde Pazar günleri, Türkçe servis veren sigara bırakma kliniğini hizmete sokmaya karar verdik.’

Danışmanlık servisinin ücretsiz olduğunu belirten Schmocker, haftalık terapi servislerinin de bulunduğunu belirterek, terapi servisinden normal reçete ücreti talep edildiğini kaydetti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.