HDP’nin kararını okul kırmaya benzetti

Başbakan Binali Yıldırım, Meclis çalışmalarını durdurma kararı alan HDP’ye çağrıda bulunarak, “Zaten gelmiyorsunuz. ‘Ben Meclis’e gitmiyorum’ derseniz millete saygısızlık yapmış olursunuz. Meclis’e gitmezseniz millet de size gereğini yapar. Siz milli iradeyi tanımazsanız, millet de size gereğini yapar. Onun için yol yakınken bu yanlıştan dönün kardeşim” dedi.

Açılışlara katılmak üzere Bayburt’a gelen Yıldırım, HDP’nin tutuklanmaların ardından aldığı, “Meclis çalışmalarına katılmama” kararını değerlendirdi. HDP’nin kararını, “Okul kıran öğrenciye” benzeten Yıldırım konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Meclis’e gitmeyeceklermiş. Zaten çok da gelmiyorlar ya. Ara sıra geliyorlar. Millet, vekilini seçip Ankara’ya gönderiyor, niye git Meclis’e ihtiyacımız olan kanunları çıkart. E şimdi milletten vekaletten aldınız, biz milletten aldığımız vekaletin gereğini yapmayacağız. Aynı okula kıran öğrenciler gibi. Meclis’e gidecek milletin verdiği görevleri yapacaklar. Ben Meclis’e gitmiyorum derseniz millete saygısızlık yapmış olursunuz. Meclis’e gitmezseniz millet de size gereğini yapar. Siz milli iradeyi tanımazsanız, millet de size gereğini yapar. Onun için yol yakınken bu yanlıştan dönün kardeşim. Gelin Meclis’e ne diyecekseniz her şeyi söyleyin. Mesele konuşmak değil. Mesele fikrini ifade etmek değil. Mesele siyaseti kalkan olarak teröre karşı kullanmaktır. Hiçbir siyasetçi konumunu kullanarak teröre kalkan olamaz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here