Hedef Onur Yürüyüşü’ydü…

İstanbul’da polisin dün düzenlediği IŞİD operasyonunda 3 kişi canlı bomba yelekleri ile birlikte yakalandı.

IŞİD militanlarının geçen pazar günü Taksim’de düzenlenen LGBTİ Onur Yürüyüşü’ne saldırı planladığı bildirildi.

Pendik ve Başakşehir’de düzenlenen IŞİD operasyonunda yakalanan şüphelilerin adreslerinde, canlı bomba intihar yeleği, askeri kamuflaj, askeri bıçaklar, lazer mesafe ölçer ele geçirildi.

Militanların haberleşmede kullandığı özel bir program da ele geçirilirken polis programı çözmek için çalışma başlattı. Çalışmalar sonuçlanırsa IŞİD militanlarının mesajlarının da deşifre edileceği belirtildi.

Yapılan operasyon kapsamında 2’si Dağıstanlı toplam 3 şüpheli gözaltına alındı. Polis ekipleri adreslerde yaptığı aramalarda canlı bomba intihar yeleği, askeri kamuflaj, askeri bıçaklar, lazer mesafe ölçer ile çok sayıda basılı ve dijital örgütsel doküman ele geçirdi.

ÇATIŞMA BÖLGELERİNE GİTTİKLERİ TESPİT EDİLDİ

TEM ekipleri gözaltına aldığı Dağıstanlı Zelimhan Aslanbek ve Bekhan Alim Han ile Fuat Güneş’in terör örgütü IŞİD’in çatışma bölgelerine gidip geldiklerini tespit ettiklerini belirterek, örgüt elemanlarına İstanbul’da malzeme aktarımı yapan kişiler olduğunu öne sürdü.

TUTUKLANDILAR

Vatan Caddesi’nde bulunan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde sorgulanan Aslanbek, Han ve Güneş işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. 3 şüpheli çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

three × 5 =